Karel Valter

(1909-2006)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kočičí slavnost

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 16.800 CZK (672 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2019 15:00

    tempera, tuš, běloba, papír, 1963 - 64, 42 x 53 cm, sign. PD Valter, Karel Valter, původem z Českých Budějovic, je velmi zajímavou osobností českých dějin. Své hudební nadání uplatňoval při hře na varhany, vystudoval nicméně kreslení a matematiku a později obojí vyučoval. Po několika letech působení…

    Aktuální cena: 16.800 CZK (672 €)

    Odhadní cena: 19 000 - 21 000 Kč CZK

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Domek

    Položka č.: 19668

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, sololit, 1977, 25,5 x 32 cm, sign. PD Valter K. 77, rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Obora

    Položka č.: 19667

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Slunce v lese

    Položka č.: 233813

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:13

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 30 x 45 cm, sign. PD 88 VALTER , tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, kter…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Potok

    Položka č.: 233844

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:44

    tempera, papír, 32,8 x 23,7 cm, sign. PD Valter K , rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Ve vsi

    Položka č.: 234747

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2019 19:00

    olej, sololit, 1980, 24 x 33,5 cm, sign. PD Valter K , rám, vzadu popsáno, rám poškozen. Imaginativní krajina Karla Valtera není popisná, ale je založena na autorově vlastním uměleckém prožitku. Barva a barevná struktura ji pak staví do blízkosti lyrické abstrakce., antiqari.at Radhošťská, člen skup…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Les a strašidla

    Položka č.: 234554

    Vyvolávací cena: 4.600 CZK (184 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 18:11

    linoryt, 1981, 33,5 x 43,5 cm, sign. DU Valter 81, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 4.600 CZK (184 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    V parku

    Položka č.: 234555

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 18:12

    linořez, 1974, 29, 5 x 40 cm, sign DU Valter K 74, rám, č. 6/6, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)