Josef Vaic

(1884-1961)

studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži; malíř, grafik; zpočátku se věnoval malbě a kresbě, především Prahy; později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept; u nás graficky zachytil pražská zákoutí a pražskou architekturu (Praha. Deset leptů, 1927); město Plzeň zobrazil v cyklu velkých akvatint Stará Plzeň; album 8 slovenských motivů vyšlo v roce 1927; v roce 1943 obeslal výstavu Česká kresba v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 244494

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 20. 04. 2020 18:29

    měkký kryt, 14 x 21 cm, sign. PD J. Vaic, rám, rám poškozen, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Loreta

    Položka č.: 244530

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 30. 04. 2020 18:26

    lept, 14,5 x 10,5 cm, PD Josef Vaic, rám, rám drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)