Mikoláš Aleš

(1852-1913)

malíř, kreslíř, dekoratér a ilustrátor, jedna z nejvýznamnějších osobností tzv. "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století. V ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mánesa, později směřoval spíše k secesi.

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2020 15:20

    kniha, 31,5 x 26 cm, 6x ilustrace M. Aleš, nákl. L Masaryk, Hustopeče, 1890, kolorováno nejspíše ne autorem, clpl. převazba, razítko majitele, zašpiněné stránky s flíčky, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvoř…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Jan Žižka z Kalicha

    Položka č.: 380

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 28. 01. 2020 17:55

    reprodukce, 58 x 45 cm, značeno PD v tisku M. Aleš 1908, stará ofsetová reprodukce, tisk Neotypie unie, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně romantickém stylu, přičemž vycházel z odkazu Josefa Mán…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)