• Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Malý krok pro člověka, velký pro lidstvo (Lidská šlépěj z jeskyně Cabrerets a první lidská šlépěj na Měsíci)

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:09

    kvaš, papír, 5,2 x 8 a 5,5 x 8 cm, monogr. PD ZB, rám, lidská šlépěj z jeskyně Cabrerets a první lidská šlépěj na Měsíci. Tyto dva milníky lidské existence od sebe dělí pouhých 15 000 let. Od chvíle, kdy člověk vykročil z jeskyně, započal svou nejvýznamnější pouť napříč dějinami. Zdeněk Burian zde s…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Řiďte loď k Pacifiku

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:04

    kvaš na papíře, 1937, 19,6 x 18 cm, sign. PD ZBurian, rám, pasparta, tato svébytná ilustrace dokresluje děj dobrodružného románu z Jižních moří. Líčí osud Davida Forsytha, burzovního makléře, který následkem krachu na burze přišel o veškerý majetek. Z nesnází ho však může vyvést obsah závěti zesnulé…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.400 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Tábor lovců mamutů

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 350.000 CZK (14.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:03

    kvaš, papír, 54 x 29 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím d…

    Aktuální cena: 350.000 CZK (14.000 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Zlatokopův odkaz (ilustrace k periodické edici Dobrodružný svět)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:02

    kvaš, papír, 1929, 31 x 28 cm, sign. PD Z. Burian, rám, své mistrovství prokázal Zdeněk Burian zejména na poli dobrodružné ilustrace. Nabízená položka výtvarně doprovází Vilímkem vydávané periodikum Dobrodružný svět. Scéna náleží k příběhům britského novelisty Ottwella Binnse, který zasadil děj poví…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Vězeň z Cochabamby - Domek na prodej

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 17.500 CZK (700 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 10. 2020 18:01

    tuš, papír, 1974, 21 x 21 cm, sign. LD Z. Burian, ilustrace k románu o cestovateli a přírodopisci Tadeáši Haenkovi. Příběh českého botanika, lékaře, etnografa, chemika, hudebníka a cestovatele přenesla do románové podoby Eva Hoffmannová a ilustracemi jej doprovodil Zdeněk Burian. V Cochabambě je Tad…

    Aktuální cena: 17.500 CZK (700 €)

  • Kamil Lhoták

    Raketa

    Položka č.: 1

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 10. 2020 18:03

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Vlasta Holoubková v červnu 1916

    Položka č.: 286

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 19:45

    bromostříbrná fotografie, 1916, 10,2 x 7 cm, značeno Drtikol spol. Praha, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Pasta Oner

    (1979)

    Dear Future I'm ready now

    Položka č.: 274

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 19:33

    serigrafie, 2019, 45 x 65,5 cm, sign. PD Pasta Oner 2019, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Micl

    (1969)

    JZD - STS

    Položka č.: 273

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 19:32

    litografie, 2015, 54,5 x 71 cm, sign. PD Micl 15, rám, autorský tisk, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, absolvent pražské AVU, žák prof. J. Načeradského, prof. K. Nepraše a prof. J. Davida, člen skupiny Natvrdlí a Luxsus

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Zdeněk Hošek

    Vážka

    Položka č.: 255

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 19:14

    akvarel, běloba, tužka, papír, 61 x 43 cm, monogr. PD ZH, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Neurčený autor (Čína)

    Krajina II.

    Položka č.: 240

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 18:59

    akvarel, tuš, papír, 34,5 x 24,5 cm, značeno LN, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Polom

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 18:36

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Josef Liesler

    Půlnoční

    Položka č.: 189

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 18:08

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Růže a oltář

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 17:57

    suchá jehla, 1996, 14,6 x 13 cm, sign. PD J. Jíra 96, rám, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • Josef Zamazal

    (1899-1971)

    Krajina s domy

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 16:55

    olej, plátno na kartonu, 27 x 37 cm, sign. PD Josef Zamazal, rám, žák prof. J. Preislera, J. Štursy a V. Nechleby na AVU v Praze, člen KVU Aleč, SČVU Brno ad.

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Agnus dei

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 16:32

    olej, plátno, pravděpodobně 19. století, 71,5 x 88 cm, rám, pravděpodobně výřez z většího plátna, restaurováno, malba zkrakelována, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    V barvách duhy

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (232 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 15:58

    akvarel, papír, 1996, 56,5 x 40 cm, sign. DU A. Lamr 96, rám, typická koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Bue…

    Aktuální cena: 6.300 CZK (252 €)

  • Vladimír Komárek

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 10. 2020 15:27

    olej, plátno, 1983, 46,4 x 30,3 cm, sign. LD V. Komárek 83, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imagin…

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Alois Lukášek

    (1911-1984)

    Zima na Pasekách

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2020 18:31

    olej, lepenka, 36,5 x 46,5 cm, sign. PD Lukášek, rám, žák prof. Nejedlého a Sychry, člen SVU Aleš v Brně, SČVU

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Alois Lukášek

    (1911-1984)

    Vesnice

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2020 18:26

    olej, lepenka, 29 x 69 cm, sign. PD Lukášek, rám, žák prof. Nejedlého a Sychry, člen SVU Aleš v Brně, SČVU

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Alois Lukášek

    (1911-1984)

    Náves ve Vlachovcích

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2020 18:23

    olej, lepenka, 19,5 x 59,5 cm, sign. PD Lukášek, rám, žák prof. Nejedlého a Sychry, člen SVU Aleš v Brně, SČVU

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • Alois Lukášek

    (1911-1984)

    Zima v Makový

    Položka č.: 23

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2020 18:22

    olej, lepenka, 19 x 59 cm, sign. PD Lukášek, rám, žák prof. Nejedlého a Sychry, člen SVU Aleš v Brně, SČVU

  • Franz Schenk

    Šel dráteník po ulici...

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:34

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Franz Schenk

    Měla jsem holoubka...

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Franz Schenk

    Skákala bába přes rybník...

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:33

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Franz Schenk

    Počkej já povím...

    Položka č.: 33

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:32

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

  • Franz Schenk

    Krůcaj, krůcaj, vykrůcaj...

    Položka č.: 31

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:30

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Franz Schenk

    Hrály dudy u pobudy...

    Položka č.: 27

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:26

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Franz Schenk

    Proč bychom se netěšili

    Položka č.: 22

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:21

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Franz Schenk

    Utíkej Káčo utíkej...

    Položka č.: 9

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2020 18:08

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)