Alois Kalvoda

(1875-1934)

V roce 1900 podnikl společně se sochařem Josefem Mařatkou cestu do Paříže a v následujícím roce navštívil Mnichov. Obě tyto cesty přispěly k zásadnímu zvratu v jeho umělecké tvorbě. Opustil náladovou krajinomalbu a jeho dílo se utvářelo pod vlivem secesního symbolismu a impresionismu. Kalvoda o umění také přednášel, psal recenze výstav, v letech 1909 – 1912 působil jako redaktor časopisu Dílo. Vzpomínky na léta studií na Akademii publikoval v knihách Přátelé výtvarníci (1929) a Vzpomínky (1932).

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Večerní krajina

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    uhel, papír, 26, 5 x 36, 5 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu ve výřezu Razítko: Z pozůstalosti akad. malíře Aloise Kalvody, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    olej, plátno, kolem 1930, 35 x 45 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho spolužáci. Zachycoval krajinu jasnějšími barvam…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)