Vlastimil Beneš

(1919-1981)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Rodný kraj

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

    akvarel, kvaš, papír, 1945, 58,8 x 43 cm, sign. LD Beneš 45, rám, studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku byl ovlivněn kubismem a fauvismem (Hráči, 1909), později tvořil realistické olejomalby. Prvn…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Fotbalové hřiště

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, sádra, dřevěná deska, 26 x 34,5 cm, rám, vzadu razítko z pozůstalosti Vlastimila Beneše, komorní práce významného českého umělce, jehož tvorba je těžko zařaditelná do konkrétního výtvarného proudu 20. století. Beneš zde upustil od svého osobitého ztvárnění krajinného motivu a vytvořil zcela ne…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Parník

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    kvaš, papír, 11,7 x 18 cm, rám, nalepeno na kartonu, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)