Zdena Fibichová

(1933-1991)

Česká malířka a keramička studovala v sochařském ateliéru prof. Josefa Wagnera. Po druhé světové válce se prosadila jako sochařka i přesto, že byla tato disciplína vnímána převážně jako mužská. Do skupiny Trasa autorka vstoupila v roce 1959 a na skupinových výstavách se prezentovala díly s tématikou ženských těl. Nejčastěji potom hlavami a torzy, vyznačující se popisnou, plochou linkou, odkazující k sochařskému cítění umělkyně. Abstraktní, stylizované tvary postav se zoomorfními prvky dosahují vysoké emocionální sdílnosti, kterou často podtrhují tlumené barvy. Zdena Fibichová je spolu s manželem Vladimírem Preclíkem uložena na hřbitově v Jaroměři v hrobu ve tvaru pyramidy, který sochař sám navrhl.

  • Zdena Fibichová

    (1933-1991)

    Sedící postava II.

    Položka č.: 243924

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 13. 04. 2020 17:40

    litografie, 1963, 14,5 x 10,5 cm, sign. PD Fibichová 63, na zadní straně razítko Národní galerie v Praze, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Praze, žákyně prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, členka skupiny Trasa a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Zdena Fibichová

    (1933-1991)

    Postava

    Položka č.: 243925

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 13. 04. 2020 17:41

    litografie, 1963, 12 x 7 cm, sign. PD Fibichová 63, na zadní straně razítko Národní galerie v Praze, Antikvariát Dlážděná, studium na SUPŠ v Praze, žákyně prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, členka skupiny Trasa a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Zdena Fibichová

    (1933-1991)

    Postava II.

    Položka č.: 243926

    Plánované ukončení: 13. 04. 2020 17:42

  • Zdena Fibichová

    (1933-1991)

    Postavy

    Položka č.: 243927

    Plánované ukončení: 13. 04. 2020 17:43

  • Zdena Fibichová

    (1933-1991)

    Sedící postava

    Položka č.: 243928

    Plánované ukončení: 13. 04. 2020 17:44