František Burant

(1924-2001)

studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes; malíř, grafik, sklář; patří do širokého proudu umělců generace, která svůj nástup prožila opožděně díky válečným událostem; 1941 - 1945 byl úředníkem v pivovaru, dělníkem ve slévárnách a textilce; následovala studia; 1951 - 1960 byl asistentem prof. Kaplického, poté odborný asistent pro obor sklářského výtvarnictví na VŠUP, 1969 - 1981 docentem VŠUP, 1982 profesorem; tvorba představuje figurální a krajinné motivy, motýly, můry, transponuje principy grafiky do skla; jde ve značné míře o monumentální realizace, při kterých se zaměřil na různé technologie úpravy skla; grafika je naopak komorního rázu, často tištěná v malých nákladech; nezanedbatelnou součástí díla jsou ilustrace, vystavoval s UB; svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP, v krajských GVU a v soukromých sbírkách v zahraničí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Baletky

    Položka č.: 229046

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 10. 2019 17:42

    suchá jehla, 1961, 24 x 16,7 cm, sign. PD Burant 961, zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Můry

    Položka č.: 199997

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 05. 2019 11:15

    suchá jehla, 1995, 12,1 x 9,1 cm, sign. PD F. Burant 1995, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu

  • František Burant

    (1924-2001)

    Žena s rybou

    Položka č.: 226156

    Vyvolávací cena: 550 CZK (22 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 01. 2019 13:15

    suchá jehla, 1983, 11,9 x 7,6 cm, sign. PD F. Burant 1983, č. 13/120, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 550 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu