Marie Helena Štecherová

(1919-2003)

žákyně prof. E. Paličkové a K. Svolinského na VŠUP v Praze, žákyně O. Kokoschky na "Škole vidění" v Salcburku; malířka, grafička, textilní výtvarnice; zabývala se figurativní, portrétní i nefigurativní malbou, kresbou a grafikou; od roku 1967 experimentuje i s textilním výtvarnictvím (art protis, autorské tkané tapiserie, netkané tapiserie pro divadelní potřeby), které oživuje plastickými prvky (flotáží vláken, smyčky, splétané provazce) a realizuje od 1969 i práce pro architekturu; pohybovala se mezi lidovým uměním, expresí a černobílou esoterikou; zastoupena ve sbírkách NG v Praze, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, MG v Brně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Helena Štecherová

    (1919-2003)

    Hvězda

    Položka č.: 228679

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2020 14:40

    lept, 1995, 17,8 x 15,8 cm, sign. PD M.H. Štecherová 95, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. E. Paličkové a K. Svolinského na VŠUP v Praze, žákyně O. Kokoschky na "Škole vidění" v Salcburku

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Marie Helena Štecherová

    (1919-2003)

    Rozkvetlá větvička

    Položka č.: 228678

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 18. 12. 2019 12:42

    akvarel, tužka, papír, 21,5 x 28 cm, sign. LD M.H. Štecherová, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. E. Paličkové a K. Svolinského na VŠUP v Praze, žákyně O. Kokoschky na "Škole vidění" v Salcburku

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)