Anna Macková

(1887-1969)

Po počátcích věnovaných olejomalbě se věnovala grafice, zejména dřevořezu a dřevorytu. V rostlinných zátiších a krajinách ze Šumavy a Slovenska je patrná secesní dekorativnost a později zejména vliv tvorby jejího celoživotního partnera Josefa Váchala. Tvořila autorské knihy („Kozlíček" (1922), „Koleda" (1921), „ Prázdnino­vé putování" (1927)) a grafické cykly („Do­mažlice" (1917), „Z Českého ráje" (1918), „Náchodsko" (1919), „Z čes­kých krajů" (1920), „Korčula" (1923), „České motivy" a „Zvířátka" (oba z roku 1926), „Hřbitovní nápisy v Albrechticích" a „Prášilská papírna" (1931)). Významnou částí její tvorby se stala ex libris.

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    Položka č.: 228300

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:16

    dřevoryt, 1946, 14,5 x 10,2 cm, PD značeno ve štočku AM 46, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kostel s chalupou v Radimi u Jičína

    Položka č.: 228299

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:14

    dřevoryt, 1946, 14,9 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku AM 46, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Kováčová - náves

    Položka č.: 227944

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2019 16:39

    dřevoryt, 19,1 x 22,6 cm, sign. PD A. Macková, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Květina (Kniha V. a J. Krátkých)

    Položka č.: 234840

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2019 19:48

    dřevoryt, 1938, 14,9 x 6,5 cm, PD značeno ve štočku AM 38, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Zajíc (Jendy Bartoše)

    Položka č.: 234839

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 10. 2019 19:46

    dřevoryt, 1941, 9,2 x 7 cm, LU značeno ve štočku AM , lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Ptáci (Kniha Fr. Venery)

    Položka č.: 234838

    DRAŽBA UKONČENA: 26. 06. 2019 20:56

    dřevoryt, 8,8 x 6,5 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Vlaštovky (Jarmila Bartošová)

    Položka č.: 227015

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:46

    dřevoryt, 1929, 5,7 x 4,7 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Poslední větrný mlýn v Podhůří (Borovnice)

    Položka č.: 228301

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 03. 2019 22:14

    dřevoryt, 14,4 x 9,8 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Na brance

    Položka č.: 228303

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 02. 2019 21:56

    dřevoryt, 1917, 13,5 x 8,8 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Stará brána

    Položka č.: 228302

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 02. 2019 21:54

    dřevoryt, 1917, 13,8 x 8,7 cm, sign. PD A. Macková 17, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar, Syndikátu výtvarných umělců, Kruhu výtvarných umělkyň, Svazu čsl. výtvarných umělců a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)