• Martin Cochem

    (1634-1712)

    No.: 565

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, celostr. mědiryty s nábožen. motivy, závěrečná viněta, dvoubarevný tisk, knižní linky, vlysy, iniciálky, český text gotikou, rejstřík, předmluva, Tabule Měnjcých se Swátkůw ... od Roku 1766 až do Roku 1784. , přel. Edlbert Nymburský, vytiskl a vyd. U černého Orla vedle Mince Jan Norbert Fický…

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

  • Joseph Mathias von Thun

    Gedichte aus Böhmens Vorzeit

    No.: 576

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1845, 23,5 x 15,5 cm, kniha pezie českých dějin a bájí, básně německy a česky vydal Friedrich Tempsky, vazba původní, poloplátěná, 183 stran, stav dobrý, se stopami používání, listy flekaté, zašlé, s pachovou stopou, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • .

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    No.: 575

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Samuel Johnson

    Dictionary of the English Language in which The Words are deducated from their Originals, explained in their Different Meanings and Names of the Writers in whole Works they are found

    No.: 574

    Auction price: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1756, 21 x 13 cm, slovník anglického jazyka, původní polokožená vazba, vydáno v Londýně, stav dobrý, vazba silně opotřebená a spravovaná páskou, knižní blok vcelku nepotrhán a nepošpiněn, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.500 CZK (220 €)

    Modlitební kniha

    No.: 573

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    ručně kaligrafovaná kniha,19. století, 17 x 10,5 cm, titul: Modlitby Svatý. Když se ráno probudíš, ručně psaná kniha modliteb, ruční vazba v kůži, ruční papír se zlatou ořízkou, 202 stran, značeno razítky majitele Václav Karásek Praha 1845 1935, mírně odřená vazba, popraskaný hřbet, Provenance: Ant…

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

    Last auctioneer: ID3611 History of bids

  • Publius Cornelius Tacitus

    (55-115)

    Histoire romaine

    No.: 572

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    starý tisk, 1807, 17 x 10 cm, kniha o římské historii sestavená na základě Tacitových spisů sloužící jako učební a školní pomůcka, vydáno v Paříži, rue Vieille du - Temple, celokožená vazba, 294 stran, naprasklý hřbet, zažloutlé a skrvnité listy, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Johann Wolfgang von Goethe

    (1749-1832)

    Reineke Fuchs

    No.: 571

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Kolektiv autorů

    Gesetzbuch über Verbrechen und Schwere Polizey-Uebertrertungen

    No.: 570

    starý tisk, 1815, 20 x 14 cm, zweyte Auflage, K. K. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, Wien 1815 mit angehängten neueren Vorschriften, polokožená vazba, 342 stran, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • .

    Missale romanum

    No.: 569

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

  • Tommaso Tamburini

    (1591-1675)

    Thomae Tamburini Societatis Jesu Siculi Caltanisettensis, In Alma Universitate nobilis Civitatis Messanae, Theologiae Primarii Professoris

    No.: 568

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    kniha, deset knih k výkladu božího desatera ve dvou dílech, latinský text ve dvou sloupcích, tisk, viněty titulní, koncová, zdob. iniciály, vlysy, italika, kursiva, kapitály, tiskar Lukas Straub, vydal Johann Wagner, Mnichov 1659, 528s. + 612s., dobová pergamenová vazba, výborný stav, Provenance: An…

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Alfonso Vilegas

    (1533-1603)

    Il Perfetto Leggendario della Vita, e de fatti di N. S. Gesu Cristo, e di tutti i Santi

    No.: 567

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, životy světců řazených podle měsíců v roce, italsky, vydal A. Remondini, Benátky 1741, viněta v titulu, dřevoryty v textu, celostránkové dřevoryty, 896 + 160s., dobová celokožená vazba zdobená ražbou a s kováním, vazba na dřevěných deskách, vazba místy poškozená, velmi dobrý stav, Provenance:…

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • .

    Geschichte der Costüme

    No.: 588

  • Joannes Baptista Masculus

    Tägliche Erbauung eines wahren Christen zu dem Vertrauen auf Gott und Dessen Dienst

    No.: 587

    starý tisk, 1762, 18 x 11,5 cm, životopisy světců v pořadí církevního roku, na každý den připadá mědirytina světce jeho životopis a modlitba, v této knize na měsíc duben, květen, červen, Augsburg, kožená vazba, 522 stran , velmi odřený až rozpadlý hřbet, vazba více opotřebena, Provenance: Antiquar…

  • Alfred Edmund Brehm

    (1829-1884)

    Brehms Thierleben. Allgemeine Kunde des Tierreichs Große Ausgabe,Zweite, umgearbeitete und vermehrte Auflage

    No.: 586

    10 x kniha, 1876, 26 x 18 cm, velké množství černobílých ilustrací, Verlag des Bibliographischen Instituts, Leipzig, původní polokožené vazby s originálním zdobením a zlaceným hřbetem, mírné odření vazeb, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Jan Nepomuk Filcík

    (1785-1837)

    Přjrodopis co kratochwilnjk školnj pro mládež dospělegšj českoslowanskau

    No.: 585

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, 1834, 20 x 12,5 cm, množství mědirytin zvěře, rostlin a anatomie člověka, vydala Knížecí arcibiskubská tiskárna, Praha, převazba, 250 stran, flekaté stránky od polití, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Kolektiv autorů

    History of the Russian War

    No.: 584

    Auction price: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1856, 27 x 18,5 cm, množství vyobrazení, map a příloh, W. a R. Chambers, London - Edinburgh, vazba původní, celoplátěná, 580 stran, hřbet opraven páskou, mírně odřené kraje vazby, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.000 CZK (80 €)

  • Julius Pflugk - Harttung

    (1948-1919)

    Deutsche Gedenkhalle

    No.: 583

    kniha, 1905, 46 x 36 cm, vlastenecko - historické dílo německého hostorika a pedagoga, celoplátěná bohatě zdobená a zlacená reliefní vazba, velké množství ilustrací, vydalo vydavatelství Vaterland, Berlín, Lipsko. 418 stran, odřený hřbet, zašpiněný reliéfní znak ve vazbě, ohraje stránek zabarvené, P…

  • Otto Maresch

    (1886-1945)

    Waffenlehre für alle Offiziere aller Waffen

    No.: 582

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    kniha, 1874, 23 x 15 cm, kniha zbraní určená pro důstojníky, obrazová příloha konstrukcí bojové techniky, nakl. L. C. Zamarski, Vídeň, vazba původní, polokožená, 221 stran, stav dobrý, dvě razítka vlastníka, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 2.400 CZK (96 €)

  • August Diezmann

    (1805-1869)

    Allgemeine Moden\Zeitung. Eine Zeitschrift für di gebildete Welt begleitet von dem Bilder-Magazin für die elegante Welt

    No.: 581

    kniha, 1838, 28 x 22 cm, dobový módní časopis, množství dřevorytů a kolorovaných mědirytin, vydáno v Lipsku, pevná vazba, 303 stran, vazba silně opotřebená, knižní blok zcela v pořádku, listy skvrnité, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Paul - Mathieu Laurent

    (1793-1877)

    Histoire de LEmpereur Napoléon

    No.: 580

    kniha, 1840, 26,5 x 18 cm, historie císaře Napoleona, autor obrazových ilustrací Horece Vernet, nakl. J. J. Dubochet, Paříž, francouzsky, původní vazba, 799 stran, stav dobrý, vazba opotřebená a mírně natržená u hřbetu, stopy po lepicí pásce, razítka, tužkou popsaná zadní předsádka , Provenance: Ant…

  • Paul Myrdacz

    (1847-1930)

    Handbuch für k.u.k. Militärärzte

    No.: 579

    kniha, 1913, 26 x 17,5 cm, příručka pro vojenské lékaře, sbírka předpisů, vyhlášek, autor byl lékařem generálního štábu rakousko - uherské armády, vydáno ve Vídni, vazba původní, polokožená, 1017 stran, 5. vydání, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

  • Johann Wolfgang Goethe

    (1749-1832)

    Goethes poetische und prosaische Werke in zwei Bänden

    No.: 578

    kniha, 1836, 27 x 18 cm, dvousvazkové básnické a prozaické dílo, bohatě ilustrováno, Verlag der J.G. Cottaschen Buchhandlung, Stuttgart und Tübingen, vazba původní, poloplátěná, 621 stran , stav dobrý, mírně odřená vazba a naprasklý hřbet, hnědé flíčky na listech, knižní blok pevně drží, Provenance:…

  • Václav Jaromír Picek

    (1812-1869)

    Básně

    No.: 599

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    kniha, vyd. Knížecí arcibiskupská knihtiskárna, řízením synů Bohumila Haase, Praha, 1843, pův. kartonové desky, 106s., flíčky na listech, ušpiněné a při krajích poškozené desky,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Robert Bellarmin

    (1542-1621)

    De Septem Verbis a Christo in Cruce prolatis. Libri duo.

    No.: 598

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, vyd. Bernardi Gualtheri, Coloniae, 1626, latinsky, zlatá ořízka, pův. kožené desky, 293s., flíčky na listech, desky ušpiněné a na hřbetu natržené, jinak zachovalý stav,

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

  • Václav Hanka

    (1791-1862)

    Starobylá Skládanie. Památka XIII. a XIV. weku z naywzácněgssjch rukopisów / wydaná od Wáclawa Hanky. Díl I.-III.

    No.: 597

    kniha, vyd. Bohumil Ház, Praha, 1817 a 1818, 2x plpl. a 1x karton. převazba, 206+264+263s., odřené a zašlé desky, na tit. listech razítka, flíčky na listech,

    Dictionarium novum Latino-Gallico-Italicum In Gratiam Gallice & Italice, imó ipfius Latine Linguae

    No.: 596

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    kniha, francouzsko-italsko-latinský slovník, text ve dvou sloupcích, vyd. Johann Hermann Widerhold, Ženeva, 1677, pův. celokožená vazba se zlacením na hřbetu, 1019s., desky odřené, na patitulu vpisky inkoustem a razítka, na listech flíčky, jinak dobrý stav,

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

  • Herman Boerhaave

    (1668-1738)

    Institutiones Medicae in Usus Annuae Exercitationis Domesticos

    No.: 595

    kniha, jedno z prvních vydání knihy, která výrazně ovlivnila způsob výuky medicíny a organizaci zdravotnictví v celé Evropě, zejména pak vznik univerzitních nemocnic, vyd. Adam Jonath (Adami Ionath), Norimberg, 1756, latinsky, rytina na tit. listě, polokožená převazba, 548s. + index, desky zašlé a v…

    Revue de la Mode (Gazette de la Famille)

    No.: 594

    Auction price: 7.500 CZK (300 €)

    kniha, obs. 47 ručně kolorovaných rytin, ročník 1880: No. 465, 467, 468 a 469 a z ročníku 1881: No. 470-484, 486-511, 513 a 515, polokožená vazba, místy flíčky na listech, rytiny většinou ve velmi dobrém stavu, odřený hřbet desek,

    Current price: 7.500 CZK (300 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    No.: 593

    2x kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav,

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    No.: 592

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky,