-
Josef Čapek
(1887-1945)
Edudant a Francimor
No.: 243Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, ilustrace v textu a v přílohách, některé barevné Jos. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1933, dobrý stav knihy, okraje desek odřené, skvrnky na deskách, plátýnko na hřbetu místy narušené, okraje listů lehce zažloutlé, vnitřek v pěkném stavu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied …
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
K. Čapek: R.U.R. Rossum´s Universal Robots
No.: 242Auction price: 8.000 CZK (334 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, tištěno jako rukopis typem Ohio v úpravě Josefa Čapka, naklad. značka a viněta v titulu Josef Čapek, tisk Fr. Obzina, 25. sv. ed. Aventinum, vyd. Ot. Štrorch-Marien, Praha 1920, dobová clpl. vazba, 97 s., desky lehce opotřebené, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 13.000 CZK (542 €)
Last auctioneer: ID2**1 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
G. Duhamel: Tři rozhovory
No.: 241Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava a obálka J. Čapek, vydal Ot. Štorch - Marien, v edici Aventinum, 5. sv. Knih dnešku, Praha 1921, 1500 výtisků, 83 s., brož, obálka zašlá, při okrajích poškozená, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder …
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Petr Kropotkin: Mladým lidem
No.: 240Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Fr. Borový, Praha 1920, 68 s., brož., zažloutlý papír, rozpadlá, potrhaná obálka , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
J. Mahen: Kniha o českém charakteru
No.: 239Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, úprava J. Čapek, vydal Fr. Obzina, Vyškov na Moravě 1924, 10. sv. edice Obzinových tisků, 137 s., brož, obálka vzadu zašpiněná, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Jules Romains: Na březích Villette
No.: 238Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, vydal Alois Srdce, Praha 1920, 102 s., brož., obálka při okrajích lehce zašlá, jinak dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Ať žije život!
No.: 237Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 14 ilustrací -11 kreseb a 3x linoryt a obálka linorytem Jos. Čapek, Volné úvahy o novém umění, úv. slovo V. Nebeský, VIII. sv. Edice Června, vyd. Fr. Borový, Praha 1920, orig. brož, vazba rozpadlá, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apli…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID4**2 History of bids
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Jan Špála
(1920-1970)
Novoroční přání Prokopu Tomanovi ml.
No.: 812Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
novoročenka, 1969, 21 x 30 cm, PF 1969 s reprodukcí malířova díla a textem Nerudovy básně z Písní kosmických, sign. Jan Špála (studoval u prof. J.Baucha na VŠUP v Praze. Člen bývalého krajského střediska Purkyně, s nímž vystavoval. Syn jednoho z klasiků českého moderního umění, Václava Špály.). V pů…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
No.: 235Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Ar…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Mikoláš Axmann
(1955)
Špachtle a motýl
No.: 253921Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:00
tuš, papír, 1971, 11,7 x 10 cm, sign. PD Ax. 71, mírně zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Art College in Prague - Art subject, the disciple of L. Cepelak at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Postavy
No.: 226851Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:01
tuš, papír, 31,3 x 43,7 cm, mírně pokrčený a zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Maj
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Andrej Bělocvětov
(1923-1997)
Hej hou - hej houu.....
No.: 223212Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:02
tuš, papír, 34 x 44 cm, sign. PD Bělocvětov, vpravo nahoře text, v horní části pokrčený a zašpiněný papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of J. Solar at The State Graphic School in Prague, prof. V. Rada and E. Minar at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the group Maj
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vlastislav Boháč
(1922-2014)
Milenci
No.: 244728Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:03
monotyp, 50 x 39 cm, monogr. PD VB, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Alena Čermáková
(1926-2009)
Pohled na vesnici
No.: 281903Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:04
monotyp, papír, 21 x 56 cm, při pravém okraji mimo tisk mírně zažloutlý, pokrčený a natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Doležalová
Krajina
No.: 231479Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:05
akvarel, papír, 1999, 21 x 29,5 cm, sign. PD Doležalová 99, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Eichner
(1893-?)
Krajina s řekou
No.: 189704Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:06
pastel, papír, 1936, 22,5 x 36 cm, sign. PD V. Eichner 1936, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Hejna
Náměstí s kašnou
No.: 228962Auction price: 150 CZK (7 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:07
akvarel, pastel, papír, 22,5 x 31,5 cm, sign. LD V. Hejna, při okrajích mírně natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
-
A. Hortová
Konvolut kreseb
No.: 281904Auction price: 200 CZK (9 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:08
tuš, tužka, papír, 22 x 15 ; 20,8 x 29,5 cm, sign. PD A. Hortová, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věna Hrdličková
(1924)
Japonské písmeno
No.: 237399Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:09
tuš, papír, 15 x 10,5 cm, sign. DU V. Hrdličková, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věna Hrdličková
(1924)
Bonsai
No.: 237398Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:10
tuš, krepový papír, 11 x 11 cm, sign. DU V. Hrdličková, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jana Míčková
(1940-2020)
Strom ptačího života II.
No.: 261845Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:11
akvarel, tuš, kombinovaná technika, papír, 1970, 49,8 x 65 cm, sign. DU Jana Míčková 1970, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jana Míčková
(1940-2020)
Strom ptačího života I.
No.: 261844Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:12
akvarel, tuš, kombinovaná technika, papír, 1970, 49,5 x 64,5 cm, sign. DU Jana Míčková 1970, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jana Míčková
(1940-2020)
Motýl
No.: 239610Auction price: 1.200 CZK (50 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:13
pastel, papír, 1970, 48 x 64 cm, sign. DU Jana 70, pasparta, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neznámý autor
Náměstí s pomníkem
No.: 135707Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:14
watercolour, drawing ink, paper, 26,7 x 35,6 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: ID3**1 History of bids
-
Jiří Ščerbakov
(1926-2007)
Tři grácie
No.: 255338Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:15
akvarel, tuš, papír, 1992, 42 x 60 cm, sign. PD Joss, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. E. Filla at the Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID1**1 History of bids
-
Jiří Ščerbakov
(1926-2007)
Veselá smrt kozy Rózy
No.: 255336Auction price: 700 CZK (30 €)
Planned termination: 21. 05. 2024 18:16
akvarel, tuš, papír, 1992, 42 x 60 cm, sign. PD Joss, Provenance: Antiquarian Dlážděná, disciple of Prof. E. Filla at the Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED