Fine art (171st Christmas auction)

auction will be held on December 12, 2019 in Stone hall, Ostrovní 8, Prague 1, c. 200 m from Auction house Vltavin from 6 pm

pre-sale exhibition will be at Vltavin Auction House since December 4th till 12th from 10-12, 13-18 o´clock

    Madona a sv. Šebestián

    No.: 11

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Termination of first bid: 12. 12. 2019 15:00

    olej, plátno, 201,5 x 112, 5 cm, rentoilováno

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Vyhnání Hagar a Izmaela z domu Abrahámova

    No.: 12

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    malba na porcelánu, 40 x 31 cm, rám, scéna znázorňuje starozákonní příběh o vyhnání egyptské otrokyně Hagar a jejího syna Izmaela, kterého porodila Abrahamovi před narozením Sářina syna Izáka. Po narození vlastního syna nechala Sára vyhnat Hagar a Izmaela ze svého domu, jelikož nestrpěla nemanželské…

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

    Last auctioneer: ID4*** History of bids

    Svatá Tekla

    No.: 13

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 79,5 x 64,5 cm, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Betlém

    No.: 14

    Auction price: 85.000 CZK (3.400 €)

    polychromované dřevo, kombinovaná technika, 20. - 30. léta 20. století

    Current price: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    U svatého Matěje

    No.: 15

    Auction price: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, karton, 1953, 28,4 x 39,6 cm, rám, vzadu štítky: Dům umění města Brna, Soubor O. Blažíčka 1957, položka 220; Praha, duben - květen, Souborná výstava prof. O. Blažíčka, Obecní dům, položka 161, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, the disciple of H. Schweiger at Th…

    Current price: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Rozkvetlý břeh

    No.: 16

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, 48 x 64 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, the disciple of A. Kalvoda at the art school - landscape art, member of Salon d´automne in France

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    No.: 17

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Chalupa v zimě

    No.: 18

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    olej, lepenka, 19 x 27 cm, sign. LD Kaván, rám, disciple of Prof. J. Mařák at the Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 20.000 CZK (800 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Trosky

    No.: 19

    Auction price: 55.000 CZK (2.200 €)

    olej, karton, 1918, 98 x 110 cm, sign. LD Gustav Macoun 1918, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, the disciple of V. Jansa, Al. Kalvoda, Ant. Slavícek

    Current price: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Otakar Nejedlý

    (1883-1957)

    No.: 20

    olej, plátno, 40 x 48 cm, sign. LD Ot. Nejedlý, rám, the private disciple of A. Slavicek, F. Engelmuller

  • Karel Souček

    (1885-1972)

    Podvečer u řeky

    No.: 21

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 30 x 50 cm, sign. PD Souček, rám, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Letní krajina

    No.: 22

    Auction price: 33.000 CZK (1.320 €)

    olej, lepenka, 32 x 41,5 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Atraktivní letní imprese známého krajináře, který studoval nejprve na mnichovské Akademii, později u M. Pirnera a J. Mařáka na pražské Akademii výtvarných umění. Zpočátku své tvorby byl ovlivněn …

    Current price: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Alojz Struhár

    (1892-1968)

    U výhne

    No.: 23

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    olej, karton, 1932-33, 53 x 43,5 cm, sign. LN A. Struhár 1933, rám, na zadní straně popsáno: U výhne, 1932, rám poškozen, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    V noci svatojánské

    No.: 24

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 1965, 45 x 33 cm, sign. LD Lev 65, rám, na zadní straně štítek s popisem, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, A. Brohmse and F. Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umeleck…

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    No.: 25

    olej, lepenka, 1966, 34 x 24 cm, sign. PD Lev 66, rám, the disciple of prof. M. Pirner, J. Obrovsky, A. Brohmse and F. Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, vicepresident and chairman of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    No.: 26

    Auction price: 9.800 CZK (392 €)

    patinovaná sádra, v. 26 cm, značeno Horejc, the disciple of prof. Sucharda, Novak and Drahonovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Union of the Czechoslovak Dilo

    Current price: 9.800 CZK (392 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Mars a Venuše

    No.: 27

    Auction price: 78.000 CZK (3.120 €)

    sádra se zlatou patinou, 1915, 33 x 45,5 cm, PD značeno Horejc, původní, autorem patinovaná sádra nesmírné sběratelské hodnoty, the disciple of prof. Sucharda, Novak and Drahonovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Union …

    Current price: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Vítěz

    No.: 28

    Auction price: 19.000 CZK (760 €)

    patinovaný bronz, mramorový podstavec s dobovým štítkem, 1928, 41 x 18 x 13 cm, značeno DU HOREJC, výška sochy s podstavcem 52,8 cm, na přední straně podstavce kovový štítek: Důstojníci 2. pěší brigády panu div. gen. A. Škvárovi jako důkaz oddanosti 21. II. 1928, Provenance: Antiquarian Dlážděná, th…

    Current price: 19.000 CZK (760 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Mars a Venuše

    No.: 29

    Auction price: 44.000 CZK (1.760 €)

    bronzový reliéf, 32 x 45 cm, značeno Horejc, the disciple of prof. Sucharda, Novak and Drahonovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Union of the Czechoslovak Dilo

    Current price: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Jozef Kostka

    (1912-1996)

    Gitarista

    No.: 30

    bronz, v. 35 cm, monogr. J. K.

  • Vladimír Komárek

    (1928-2000)

    Dva ptáci

    No.: 31

    olej, plátno, 1997, 35 x 54, 5 cm, sign. LD V. Komárek 97, rám, místy zkrakelováno

  • Vladimír Komárek

    (1928-2000)

    No.: 32

    Auction price: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, plátno, 1997, 50 x 70 cm, sign. LD V. Komárek 97, rám

    Current price: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Jiří Krejčí

    (1899-1977)

    U moře

    No.: 33

    Auction price: 10.500 CZK (420 €)

    olej, sololit, 1961, 19,8 x 89,5 cm, sign. PD Jiří Krejčí 61, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, přiloženo osvědčení o původu originálu Dílo, Obchodní středisko Praha 1,

    Current price: 10.500 CZK (420 €)

  • Václav Kůrka

    Chalupa v Jizerských horách

    No.: 34

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    olej, karton, 36 x 55 cm, sign. PD Kůrka V., rám, na zadní straně štítek s popisem a razítkem ČFVU, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    No.: 35

    olej, plátno, 1975, 98 x 79 cm, sign. PD K. Laštovka 75, rám, mírně pokrčené a zašpiněné plátno, ve strědní části drobná poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Domky

    No.: 36

    olej, plátno, 1960, 50 x 70 cm, sign. PD Malát 60, rám, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman and K. Lidicky at The Faculty of Education - Charles University in Prague, member of the group Radar

  • Arnošt Paderlík

    (1919-1999)

    No.: 37

    Auction price: 18.000 CZK (720 €)

    olej, karton, 1956, 24,5 x 39,5 cm, sign. PN Paderlík 56, rám, the disciple of prof. F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and co-founder of the group Sedm v rijnu, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 18.000 CZK (720 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    No.: 38

    tempera, papír, 2006, 59 x 42 cm, sign. PD Načeradský 2006, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15

  • Jiří Načeradský

    Dialog kudlanek

    No.: 39

    tempera, tuš, lepenka, 1978, 29 x 30 cm, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15

  • Jiří Načeradský

    Odpočívající Kudlanka

    No.: 40

    akryl, lepenka, 1976, 21 x 41 cm, sign. vzadu Načeradský 14. 12. 76, rám, the disciple of prof. V. Rada, member of Volne sdruzeni 12/15