• Josef Istler

    (1919-2000)

    Battlefield

    No.: 242010

    Auction price: 150.000 CZK (6.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:27

    mixed media, paper, 1941, 23 x 36 cm, signed upper/right Istler, framed , verso inscription: Ludvík Kundera, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval …

    Current price: 150.000 CZK (6.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 180 000 - 200 000 Kč CZK

  • Alén Diviš

    (1900-1956)

    Bath (Paris)

    No.: 242011

    Auction price: 1.250.000 CZK (50.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:29

    tempera, cardboard, cca 1947, 56 x 51 cm, framed , attached report of authenticity from Mgr. Vanda Skálová, dílo velmi významného, nesnadno zařaditelného českého solitéra, který většinu svého života prožil v zahraničí. Tvořil např. v Paříži, kde se jeho malba nese v duchu expresionismu s typickou sy…

    Current price: 1.250.000 CZK (50.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: k CZK

  • Alén Diviš

    (1900-1956)

    Walled in (E.A. Poe -The Cask of Amontillado)

    No.: 242012

    Auction price: 240.000 CZK (9.600 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:30

    charcoal, pastel, paper, 76 x 56 cm, framed , illustrations for E.A. Poe, recto inscription provided by artist, certificate of authenticity provided by PhDr. Jaromír Zemina. Dílo velmi významného, nesnadno zařaditelného českého solitéra, který většinu svého života prožil v zahraničí. Tvořil např. v …

    Current price: 240.000 CZK (9.600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: k CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Bird woman

    No.: 242013

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:31

    drawing, mixed media, pencil, paper, 26,5 x 20 cm, signed lower/middle Tichý, Tichý je považován za  přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét P…

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 40 000 - 45 000 Kč CZK

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Composition

    No.: 242014

    Auction price: 7.000 CZK (280 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:32

    mixed media, ink, paper, 1979, 45 x 33 cm, signed lower/right Zívr 1979, Ladislav Zívr zcela bezpochyby patří k nejdůležitějším představitelům českého moderního umění. Jako sochař se snažil využít všech podnětů, se kterými přišla evropská avantgarda – od kubismu přes surrealismus, civilismus až po i…

    Current price: 7.000 CZK (280 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Pink rectangle

    No.: 242015

    Auction price: 330.000 CZK (13.200 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:33

    mixed technique on cardboard, 1960, 17,5 x 22 cm, signed lower/left Kamil Lhoták 1960, framed , obraz významného českého malíře a ilustrátora s duší básníka a velikou vizuální představivostí, Růžový obdélník je ukázkou typického Lhotákova pojetí krajiny. Široce rozpínající se pruh zeleného prostran…

    Current price: 330.000 CZK (13.200 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 350 000 - 400 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Frottage

    No.: 242016

    Auction price: 200.000 CZK (8.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:34

    frottage, 1942, 36,5 x 47 cm, signed lower/right istler 42, framed , verso inscription: Ludvík Kundera, tato práce představuje vzácnou ukázku z počátku autorovy tvorby, kdy umělec zpracovával podněty z tvorby Joana Miró i Paula Klee a pokoušel se nalézt vlastní výraz i prostřednictvím experimentu. V…

    Current price: 200.000 CZK (8.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 220 000 - 250 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Woman in scarf

    No.: 242017

    Auction price: 80.000 CZK (3.200 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:35

    oil, canvas, 1943, 42 x 47,4 cm, sign. na zadní straně Janeček 43, framed , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 80.000 CZK (3.200 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: k CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Two girls

    No.: 242018

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:36

    watercolor, mixed media, paper, 47 x 30,5 cm, signed lower/right L. Jiřincová, framed , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Evening meetings

    No.: 242019

    Auction price: 39.000 CZK (1.560 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:37

    tempera, mixed media, paper, 1987, 24,5 x 38,5 cm, signed lower/right L. Jiřincová, framed , verso inscription, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 39.000 CZK (1.560 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage and Mademoiselle Riviére

    No.: 242020

    Auction price: 45.000 CZK (1.800 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:38

    hole collage, 1983, 29 x 22,5 cm, monogr. Lower/right JK 83, framed , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 45.000 CZK (1.800 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Landscape with paper eagle and car

    No.: 242021

    Auction price: 1.900.000 CZK (76.000 €)

    Planned termination: 21. 01. 2020 18:39

    oil and tempera on cardboard, 1964, 28 x 40 cm, framed , dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypravěči Lhotákovy tvorby. Nikdo jiný na poli českéh…

    Current price: 1.900.000 CZK (76.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 2 200 000 - 2 500 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Villon portrait

    No.: 242022

    Auction price: 70.000 CZK (2.800 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:00

    oil, cardboard, 16 x 13,5 cm, signed lower/left L Jiřincová, framed , českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace. V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tu…

    Current price: 70.000 CZK (2.800 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 90 000 - 110 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Sun, egg, grub

    No.: 242024

    Auction price: 260.000 CZK (10.400 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:02

    oil, canvas, 1979, 100,5 x 82 cm, signed lower/left Ota Janeček 1979, framed , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 260.000 CZK (10.400 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 300 000 - 350 000 Kč CZK

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Warming up

    No.: 242025

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:03

    pencil, crayons, paper, 19,5 x 28 cm, framed , v kontextu českého umění zaujímá Stanislav Podhrázský postavení solitéra, určené zejména jeho bezvýhradným zaměřením na figuru a výraznou imaginaci. Jeho tvorba také neprošla žádnými výraznými proměnami: od raných artefaktů až po pozdní díla se setkává…

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 20 000 - 30 000 Kč CZK

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    By the water

    No.: 242026

    Auction price: 60.000 CZK (2.400 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:04

    gouache, paper, 1977, 48 x 44 cm, signed lower/right J. Jíra 77, framed , tento umělec, který procestoval řadu zemí a své zážitky zaznamenal nejen ve svých slavných denících, ale také v řadě obrazů, se v devadesátých letech s upřímným vyznáním a obdivem vrátil ve svých dílech k rodnému kraji. Jeho s…

    Current price: 60.000 CZK (2.400 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Three caps

    No.: 242027

    Auction price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:05

    oil, canvas, 1991, 60 x 90 cm, signed lower/left V. Komárek 1991, framed , Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetis…

    Current price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Hana Purkrábková

    (1936-2019)

    Little cute one

    No.: 242028

    Auction price: 33.000 CZK (1.320 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:06

    cermic, 2014, v. 28 cm

    Current price: 33.000 CZK (1.320 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Hana Purkrábková

    (1936-2019)

    Dreamer

    No.: 242029

    Auction price: 40.000 CZK (1.600 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:07

    cermaic, 2007, v. 50 cm

    Current price: 40.000 CZK (1.600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Planet

    No.: 242030

    Auction price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:08

    oil, assemblage, wood, 1993, 71 x 99,5 cm, signed lower/right J. Vožniak 1993, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla defi…

    Current price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Whale singing

    No.: 242031

    Auction price: 58.000 CZK (2.320 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:09

    oil, hardboard, 1998, 49,5 x 55,5 cm, signed lower/middle O Karlíková 98, framed , autorka vystudovala VŠUP, obor bytový design, a později pracovala pro UBOK, což jí i v 50. letech umožnilo věnovat se abstrakci, posléze prezentovanou dokonce na bruselském EXPU 58. Patřila mezi citlivé umělkyně inkli…

    Current price: 58.000 CZK (2.320 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 80 000 - 100 000 Kč CZK

  • Karel Vaca

    (1919-1989)

    Abstract composition

    No.: 242032

    Auction price: 110.000 CZK (4.400 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:10

    oil, canvas, 1965, 95 x 65 cm, signed lower/middle Vaca 65, framed , v kontextu své doby bylo dílo Karla Vacy odvážně abstrahované, zcela typicky pro výrazový projev autora, který patřil ke členům skupiny Trasa a k mimořádně zdatným umělcům užitého umění (volná grafika, filmové plakáty) a scénografi…

    Current price: 110.000 CZK (4.400 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: k CZK

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Cameraman

    No.: 242033

    Auction price: 190.000 CZK (7.600 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:11

    mixed media, metal, 1988, 46,5 cm, signed lower/right K. Nepraš, the disciple of prof. J. Lauda, member of The Umelecka beseda

    Current price: 190.000 CZK (7.600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: k CZK

  • Michael Rittstein

    (1949)

    Cigar in bed (Cigar plus nicotine)

    No.: 242034

    Auction price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:12

    oil, assemblage, hardboard, 1992-1993, 45 x 54 cm, sign. Lower/right M. Rittstein 1992-93, framed , autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a  rovněž dlouholetým pedagogem na  Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Ri…

    Current price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 120 000 - 150 000 Kč CZK

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Pinocchio

    No.: 242035

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:13

    tempera, paper, taped on cardboard, 2005, 70 x 50 cm, signed upper/left Typlt 2005, framed

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 30 000 - 35 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Lovers (Virtuals)

    No.: 242036

    Auction price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:14

    oil, canvas, 2010, 130 x 150 cm, signed lower/middle Načeradský 2010, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těs…

    Current price: 250.000 CZK (10.000 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 300 000 - 350 000 Kč CZK

  • Antonín Střížek

    (1959)

    Water lilies

    No.: 242037

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:15

    pastel, paper, 2017, 38 x 58 cm, signed lower/right Antonín Střížek 17, framed , studied at The Secondary School of Applied Arts, the disciple of J. Ptacek at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Ivan Ouhel

    (1945)

    Early spring

    No.: 242038

    Auction price: 16.000 CZK (640 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:16

    oil, canvas, 2011, 30 x 30 cm, signed lower/middle I. Ouhel 11, framed , pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a p…

    Current price: 16.000 CZK (640 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    One or two or crowd

    No.: 242039

    Auction price: 28.000 CZK (1.120 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:17

    airbrush paper, 2007, 68 x 98 cm, verso signature Krištof Kintera 2007, framed , Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravostí a vtip…

    Current price: 28.000 CZK (1.120 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 35 000 - 40 000 Kč CZK

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Postnaturalia typha latifolia aluminia

    No.: 242040

    Auction price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Planned termination: 22. 01. 2020 18:18

    assemblage on plywood, 2016 - 2018, 103 x 73 cm, verso signature Krištof Kintera 2016 - 2018

    Current price: 90.000 CZK (3.600 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

    Estimate: 120 000 - 130 000 Kč CZK

Facebook

You must login first.