Jaroslav Benda
(1882-1970)
Otokar Březina: Větry od pólů
No.: 1453Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:57
bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 3.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 37 s., orig. brož., drobné skvrny na horní části ořízky a papíru, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…
Current price: 300 CZK (13 €)
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Jiří Mahen: Měsíc * fantasie
No.: 1451Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:55
bibliofilie, 5x dřevoryt v textu P. Kotík, ob. V.H. Brunner, 14. sv. ed. Knihy Země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1920, pův. brož, 8s., desky při krajích poškozené, papír lehce zašlý, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The…
Current price: 300 CZK (13 €)
Eduard Milén
(1891-1976)
Prokop Toman: Bílý démon
No.: 1448Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:52
kniha, návrh dekorace vazby a úprava Ed. Milén, reprodukce 2 leptů Julia Mařáka, vydal Fr. Borový, Praha 1923, pův. celopl. vazba se zlacením, 102s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists i…
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Moji přátelé
No.: 1433Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:37
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Jak jsme se potkali
No.: 1432Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:36
bibliofilie, podpis s věnováním J. Demla na předsádce, světlotiskový portrét P. Kytlicové ve frontispisu, úprava V. Stejskal, vydal J. Deml, Tasov 1933, orig. brož, 55 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Miriam - kniha lyriky
No.: 1431Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:35
bibliofilie, 4. vydání, viněta v titulu dřevorytem Fr. Bílek, návrh ob. a úprava S. Klír, ed. Aventinum 34 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 155 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Z mého okovu
No.: 1430Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:34
bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, viněta na obálce a titulu dřevorytem K. Němec, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, orig. brož, 85 s., dobrý stav, hřbet poškozen, ob. při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Cesta k jihu
No.: 1429Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:33
bibliofilie, kolor. viněta v titulu a návrh kresby ve frontispisu J.Konůpek, vydal Jakub Deml, Tasov 1935, orig. brož, 53 s., dobrý stav, ob. při krajích zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XVIII.
No.: 1424Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:28
bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, kresba na ob. Břet. Štorm, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 94 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje XVII.
No.: 1423Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:27
bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob. a titulní list Břet. Štorm, frontispis a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 92 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Šlépěje IX.
No.: 1416Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:20
bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ed. Šlépěje IX., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1925, orig. brož, 184 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 1403Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:07
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Kostroun
Devisová příručka
No.: 1382Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:46
Current price: 300 CZK (13 €)
Vladimír Iljič Sidorin
Ohnisko světového požáru
No.: 1379Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:43
Current price: 300 CZK (13 €)
Jiří Haussmann
(1898-1923)
Zpěvy hanlivé
No.: 1377Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:41
Current price: 300 CZK (13 €)
Pablo Picasso
(1881-1973)
Christian Zervos: Pablo Picasso
No.: 1349Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:13
Current price: 300 CZK (13 €)
Henri Matisse
(1869-1954)
Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse
No.: 1348Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:12
Current price: 300 CZK (13 €)
Paul Velsch
P. Fort: La Poésie de Paris
No.: 1346Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:10
Current price: 300 CZK (13 €)
Jaroslav Benda
(1882-1970)
Jean Sire de Joinville: Život svatého Ludvíka krále francouzského
No.: 1333Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:57
Current price: 300 CZK (13 €)
Antonín Majer
(1882-1963)
Božena Němcová: Kávová společnost
No.: 1329Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:53
bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hynais and H. Sweger, constituent member of T…
Current price: 300 CZK (13 €)
Jan Štursa
(1880-1925)
René Boylesve: Moje láska
No.: 1322Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:46
bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Karel Štěch
(1908-1982)
K.J. Erben: Kytice
No.: 1321Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:45
bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…
Current price: 300 CZK (13 €)
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Václav Říha: Alšovy pohádky
No.: 1311Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:35
Current price: 300 CZK (13 €)
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Sirotek
No.: 1308Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:32
Current price: 300 CZK (13 €)
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Storchův zpěvní věnec
No.: 1303Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:27
Current price: 300 CZK (13 €)
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Alois Chvála: Setkání s Mikolášem Alšem
No.: 1300Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:24
Current price: 300 CZK (13 €)
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Obrázky ze Slabikáře
No.: 1297Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:21
Current price: 300 CZK (13 €)
Cyril Bouda
M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl
No.: 1293Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:17
Current price: 300 CZK (13 €)
Vladimír Sychra
(1903-1963)
Jiří Mahen: Máchova poesie
No.: 1291Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:15
Current price: 300 CZK (13 €)
Václav Mašek
(1893-1973)
Václav Mašek: Nedokončený portrét
No.: 1290Auction price: 300 CZK (13 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 15:14
Current price: 300 CZK (13 €)