• Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Otokar Březina: Větry od pólů

    No.: 1453

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:57

    bibliofilie, viněta, titul. list dřevorytem, úprava a návrh ob. Jar. Benda, vše v kubisticko-expresivním stylu, 3.sv. ed.Básnické spisy, vydal Spolek výtvar. umělců Mánes, Praha 1916, 37 s., orig. brož., drobné skvrny na horní části ořízky a papíru, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Jiří Mahen: Měsíc * fantasie

    No.: 1451

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:55

    bibliofilie, 5x dřevoryt v textu P. Kotík, ob. V.H. Brunner, 14. sv. ed. Knihy Země, vydal Stanislav Minařík, Praha 1920, pův. brož, 8s., desky při krajích poškozené, papír lehce zašlý, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, K. V. Masek and J. Schikaneder at The…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Prokop Toman: Bílý démon

    No.: 1448

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:52

    kniha, návrh dekorace vazby a úprava Ed. Milén, reprodukce 2 leptů Julia Mařáka, vydal Fr. Borový, Praha 1923, pův. celopl. vazba se zlacením, 102s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists i…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Moji přátelé

    No.: 1433

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:37

    2 x bibliofilie, 3. vydání, titul, nakladatel. signet, viněta, návrh obálky, předsádka a úprava Svat. Klír, dvoubarev. tisk, ed. Aventinum 31 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 38 s., dobrý stav výbor, 3. oddíl z knihy Moji přátelé, ob. a 2 přílohy dřevorytem a úprava K. Svolinsk…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Jak jsme se potkali

    No.: 1432

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:36

    bibliofilie, podpis s věnováním J. Demla na předsádce, světlotiskový portrét P. Kytlicové ve frontispisu, úprava V. Stejskal, vydal J. Deml, Tasov 1933, orig. brož, 55 s., papír Zanders, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam - kniha lyriky

    No.: 1431

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:35

    bibliofilie, 4. vydání, viněta v titulu dřevorytem Fr. Bílek, návrh ob. a úprava S. Klír, ed. Aventinum 34 sv., vydal Ot. Štorch-Marien, Praha 1921, orig. brož, 155 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Z mého okovu

    No.: 1430

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:34

    bibliofilie, podpis J. Demla proti titulu, viněta na obálce a titulu dřevorytem K. Němec, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1927, orig. brož, 85 s., dobrý stav, hřbet poškozen, ob. při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Cesta k jihu

    No.: 1429

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:33

    bibliofilie, kolor. viněta v titulu a návrh kresby ve frontispisu J.Konůpek, vydal Jakub Deml, Tasov 1935, orig. brož, 53 s., dobrý stav, ob. při krajích zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVIII.

    No.: 1424

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:28

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, kresba na ob. Břet. Štorm, frontispis, titulní list a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVIII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 94 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje XVII.

    No.: 1423

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:27

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ob. a titulní list Břet. Štorm, frontispis a ilustrace reprodukce starých dřevorytů, ed. Šlépěje XVII., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1931, orig. brož, 92 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Šlépěje IX.

    No.: 1416

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:20

    bibliofilie, podpis J. Demla na předsádce, ed. Šlépěje IX., vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1925, orig. brož, 184 s., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Božena Němcová

    (1820-1862)

    Babička

    No.: 1403

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 17:07

    kniha, přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., zašpiněné desky, o…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Kostroun

    Devisová příručka

    No.: 1382

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:46

    kniha, sestavili J. Kostroun a O. Weisskopf, úředníci Banky pro obchod a průmysl, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1937, brož, 130s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Iljič Sidorin

    Ohnisko světového požáru

    No.: 1379

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:43

    brožura, přel. B. Baša, vydal Svaz ruských válečných invalidů v Československé republice, Praha 1938, 30 s., brož, ob. na rozích poškozená, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Haussmann

    (1898-1923)

    Zpěvy hanlivé

    No.: 1377

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:41

    kniha, sarkasmy a karikatury na 28. říjen 1918, vyd. Grosmann & Svoboda, Praha, 1919, clpl. vazba, 93s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Christian Zervos: Pablo Picasso

    No.: 1349

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:13

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostro…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse

    No.: 1348

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:12

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    No.: 1346

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 16:10

    bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Jean Sire de Joinville: Život svatého Ludvíka krále francouzského

    No.: 1333

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:57

    kniha, návrh obálky, frontispis, drobné viněty v titulu, úvodní iniciála vše dřevorytem Jar. Benda, dvoubarev. tisk F. Obzina, přel. Otto A. Tichý, 43. sv. edice Dobré dílo, vydal Antonín Smrž, Stará říše 1917, pův. brož, 225s., velmi dobrý stav, vazba lehce zkosená, přesahy ob. pokrčené, Provenanc…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Majer

    (1882-1963)

    Božena Němcová: Kávová společnost

    No.: 1329

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:53

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu A. Majer, úprava M. Kaláb, 2. sv. ed. Philobiblon, vydal L. Kuncíř, Praha 1926, ex. 41/100, karton. vazba s pův. přebalem, 30s., Van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hynais and H. Sweger, constituent member of T…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    René Boylesve: Moje láska

    No.: 1322

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:46

    bibliofilie, obálka a frontispis linoryt J. Štursa, 48. sv. edice Knihy dobrých autorů, vydala Kamila Neumannová, Královské Vinohrady 1908, 103 s., brož, zažloutlé listy, poškozený hřbet, na obálce skvrny, zašlá, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    K.J. Erben: Kytice

    No.: 1321

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:45

    bibliofilie, obálka, titul. viněta a 9 celostr. příloh vše dřevorytem a úprava K. Štěch, vydal Vilém Šmidt, Praha 1942, 154 s., brož, obálka při okrajích lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied Graphics at the atelier of prof. Z. Kratochvil at The Academy of Art…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Václav Říha: Alšovy pohádky

    No.: 1311

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:35

    kniha, výběr českých národních pohádek s ilustracemi M. Alše, Dědictví Komenského, Praha 1911, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá vazba, odmatané listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Sirotek

    No.: 1308

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:32

    kniha, soubor šesti kreseb M. Alše doprovázejí texty lidových písní, vydal J. Otto, Praha 1902, druhé vydání, brož, 37 x 27, obálka při okrajích poškozená, zašpiněná, zažloutlé listy, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Storchův zpěvní věnec

    No.: 1303

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:27

    kniha, sbírka písní národních a znárodnělých pro veselé kruhy naše, 50 ilustrací M. Aleš, vydal R. Storch, Praha 1889, 224 s., clpl. vazba, zašlé desky, některé listy zašpiněné, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Alois Chvála: Setkání s Mikolášem Alšem

    No.: 1300

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:24

    kniha, podpis a věnování A. Chvála, vydal upravil a vytiskl autor, Praha 1968, 100 výtisků, 16 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Mikoláš Aleš

    (1852-1913)

    Obrázky ze Slabikáře

    No.: 1297

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:21

    kniha, 196 kreseb pro slabikář sestavený Frumarem a Jursou, vydalo Školní nakladatelství pro Čechy a Moravu, Praha 1940, 60 s., brož., obálka na hřbetu a při okrajích poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl

    No.: 1293

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:17

    bibliofilie, sign. orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava C.Bouda, studie a podpis L. Jandásek, vydavatelovo věnování a s podpisem v tiráži, tisk Kryl a Scotti, soukromým tiskem vydal Václav Janda, Nymburk 1931, pův. brož s přebalem, ex. 60/300, 32 s., velmi dobrý stav , Provenan…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Jiří Mahen: Máchova poesie

    No.: 1291

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:15

    bibliofilie, sign. heliogravura V. Sychra, úvodní poznámka Fr. Halas, vydal Václav Tomsa, Praha 1941, Ex. 7/300, 39 s., brož., obálka v dolní části natržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Václav Mašek: Nedokončený portrét

    No.: 1290

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 15:14

    bibliofilie, litografie, linoryt a dřevoryt Václav Mašek, vydal Josef Sonberg, Praha 1932, v tiráži podpisy autora, ilustrátora a vydavatele, 130 výtisků, 12 s., brož., zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague a…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.