kvaš, tuš, papír, 1972, 42 x 30 cm, sign. PD Vě. Jan. 72, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb. Nabízená položka představuje vzácnou ukázku tvorby z počátku 70. let, kdy v její tvorbě kulminovala tvorba soch kombinujících především modré a červené smalty. Autorka patří mezi hlavní představitele Nové figurace 60. a 70. let a nejvýznamnější české umělkyně 20. století. Spolu s dalšími výraznými umělkyněmi jako např. Adrienou Šimotou a Alenou Kučerovou působily v legendární umělecké skupině UB 12.
ID: 281515
Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 11. 06. 2024 14:18
Current price: 12.000 CZK (500 €)