Jádro
olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někdy i s náznakem postavy. Ačkoliv je krajina ústředním tématem jeho děl, není to krajina a příroda v ní, co Ouhela na tomto tématu přitahuje, ale řazení plánů v obraze, které se z krajiny dá nejlépe čerpat. Do těchto plánů potom zaznamenává vlastní prožitek z krajiny. Ouhel je laureátem Ceny 17. listopadu pro posluchače Akademie výtvarných umění v Praze
Provenience: sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha
the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda
ID: 281532
Auction price: 185.000 CZK (7.709 €)
AUCTION IS TERMINATED: 11. 06. 2024 14:35
Current price: 185.000 CZK (7.709 €)