Růže
akryl, plátno, 2004, 130 x 100 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prvkem v jeho malbě je světlo které prostupuje Špaňhelovy obrazy s jemnými náznaky barev. Obrazy tímto přístupem nabývají dojem akční malby. Špaňhel tvoří v cyklech a ke svým motivům se často vrací- například cyklus motýlů
ID: 281541
Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 11. 06. 2024 14:44
Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)