Jan Blaha (1961)

studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze; malíř, grafik; od r. 1991 se plně věnuje grafice, zejména leptu, mezzotintě a suché jehle; neopomíjí také královnu výtvarných technik - olejomalbu; rád používá techniku leptu, která mu nabízí využití rozmanitých výrazových prostředků; techniku suché jehly si oblíbil pro její nezaměnitelnou kvalitu výrazu; mezi grafickými technikami dominuje v jeho posledních pracích technika mezzotinty, která je pro něj jedinečná díky své schopnosti vytváření měkkých přechodů ze sametových hloubek do zářivých světel; zastoupen ve sbírkách Euro Art Gallery, Victoria, BC, Canada (informace od autora)

Zámecké schody

olej, plátno, 40 x 30 cm, monogr. PD JB

studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

ID: 224495

Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

Plánované ukončení: 11. 02. 2020 15:29

Aktuální cena: 900 CZK (36 €)