Jan Blaha (1961)
studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze; malíř, grafik; od r. 1991 se plně věnuje grafice, zejména leptu, mezzotintě a suché jehle; neopomíjí také královnu výtvarných technik - olejomalbu; rád používá techniku leptu, která mu nabízí využití rozmanitých výrazových prostředků; techniku suché jehly si oblíbil pro její nezaměnitelnou kvalitu výrazu; mezi grafickými technikami dominuje v jeho posledních pracích technika mezzotinty, která je pro něj jedinečná díky své schopnosti vytváření měkkých přechodů ze sametových hloubek do zářivých světel; zastoupen ve sbírkách Euro Art Gallery, Victoria, BC, Canada
(informace od autora)
Zámecké schody
olej, plátno, 40 x 30 cm, monogr. PD JB
studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar
ID: 224495
Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 24. 09. 2024 14:34
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)