Jaromír Stretti-Zamponi (1882-1959)
zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor; 1912-1913 pobýval v Paříži, do Francie se často vracel; zprvu se věnoval malbě, později se zcela soustředil na volnou kresbu, ilustraci a grafickou tvorbu; větší část grafického díla je vytvořena v akvatintě; zaměřoval se převážně na staropražské motivy, Praha byla jeho celoživotní inspirací; tematicky se vracel i ke staré Paříži a Benátkám; začal vystavovat v době, kdy jeho bratr Viktor Stretti už byl úspěšný, připojil proto ke svému jménu přídomek Zamponi;od roku 1922 se podílel spolu s P. Janákem na přestavbě Černínského paláce (architektonické řešení i úpravy interiérů); 1936 mu byla svěřena vnitřní úprava reprezentačních prostor Pražského hradu, téhož roku byl jmenován členem staveního výboru Pražského hradu; v letech 1937-1948 byl uměleckým expertem v Kanceláři prezidenta republiky; otec Maria Strettiho; zastoupen ve sbírkách NG a GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde
Maltézské náměstí
lept, akvatinta, 1914, 34,5 x 34,5 cm, sign. PD Jar. Stretti-Zamponi, rám, značeno PD v desce J. Stretti-Zamponi 1914, LD věnování, grafika mírně poškozená, pasparta i rám zašlé
Antiqari.at Radhošťská
zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
ID: 281343
Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 17:08
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)