Roman Trabura (1960)

Nábřeží

akryl, plátno, 2019, 80 x 110 cm, sign. vzadu Roman Trabura 2019, Roman Trabura patří ke generaci, která vstoupila na výtvarnou scénu již v 80. letech. Jeho počátky jsou spjaty s prostředím undergroundu, ve kterém se věnoval hudbě. Jako výtvarník se účastnil dnes již legendárních ilegálních Konfrontací. Od počátku devadesátých let studoval na AVU v ateliéru J. Načeradského a A. Veselého. Ve svém díle si vytvořil osobitý malířský styl, který se odehrává na hraně fikce a skutečnosti. Jeho obrazy volně odkazují ke komiksu, ale i surrealismu, nové figuraci a grotesce. Nabízené dílo vyzařuje poklidnou atmosférou nábřeží při západu slunce za věžatým městem

žák prof. J. Načeradského a A. Veselého na pražské AVU

ID: 281435

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

Plánované ukončení: 16. 05. 2024 18:40

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)