Sergej Alexejevič Grigorjev (1910-1988)

Jižně od Kyjeva

olej, karton, 1986, 40 x 50 cm, sign. PD azbukou S A Grigorjev 86, rám, ukrajinský malíř Serhii Hryhoriev (Sergey Alekseyevich Grigoryev) studoval u V. A. Favorského v Moskvě, absolvoval v roce 1932 akademii v Kyjevě, kde byl žákem F. Krasytského a F. Kryčevského. Poté zde a v Charkově působil také jako pedagog. Laureát mnoha ocenění za výtvarnou činnost, od r. 1974 titul Národní umělec SSSR. Účastnil se mnoha výstav v SSSR i v zahraničí, jeho dílo je zastoupeno v mnoha muzeích a galeriích. Ve své krajinářské tvorbě navázal na nejlepší tradice ruské a ukrajinské krajinomalby, jak dokládá nabízená práce, typická pro jeho pozdní tvorbu. Na zadní straně popsáno azbukou autorem a schvalovací razítko Ministerstva kultury SSSR

ID: 281475

Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

Plánované ukončení: 16. 05. 2024 19:20

Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)