Jan Skorka Lauko (1966)
Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován za reprezentanta naivního (insitního) umění. I když lze v jeho tvorbě nalézt jistou paralelu s obrazy moravského naivisty Libora Vojkůvky, vytvořil si Jan Skorka vlastní, osobitý styl. Výstavy ve Francii, Kanadě, Belgii, Polsku, stálá výstava v Gina Gallery v Izraeli. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií a v soukromých sbírkách.
Stavění máje
olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. LD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám
Provenience: z ateliéru autora
ID: 281681
Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
Plánované ukončení: 11. 06. 2024 17:04
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)