Tma
olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 12/15 a Umělecké besedy. Jeho tvorba je ceněná především pro svou koloristickou citlivost skloubenou s expresivně modelovaným rukopisem. Tyto rysy jsou přítomné i v nabízené položce reprezentující autorovo zralé tvůrčí období, sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha
Provenience: Sbírka Galerie Gema, Soukromá sbírka Praha
ID: 281288
Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 05. 2024 16:13
Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)