Petr Kvíčala (1960)

Malé a velké vlnění

olej, plátno, 1987, 55,5 x 71 cm, sign. DU PK 87, olištováno, obraz Petra Kvíčaly,označený na blind rámu "Voda malé a velké vlnění duben 1987", pochází z význačné brněnské sbírky , majitel obraz získal přímo od autora v roce 1991. Dílo pochází z cyklu "Voda" - touto tematikou se autor začal zabývat od roku 1986. Sám autor o tomto cyklu říká, že zachycuje co nejjednodušším způsobem vodní hladinu a tuto hladinu vnímáme jako horizontální, i když se vzhledem k poloze pozorovatele může jevit díky perspektivě jinak. Červené a modré barvy symbolizují jak klid, tak pohyb. Obdobný obraz je publikován v monografii autora z roku 2006 vydané nakladatelstvím Arbor vitae, kde je uveden právě v souvislosti s vytvářeným cyklem "Voda"

ID: 30

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 28. 03. 2019 15:00

Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

Poslední dražitel: ID6838 Historie příhozu