Vlastimil Beneš (1919-1981)

Fotbalové hřiště

olej, sádra, dřevěná deska, 26 x 34,5 cm, rám, vzadu razítko z pozůstalosti Vlastimila Beneše, komorní práce významného českého umělce, jehož tvorba je těžko zařaditelná do konkrétního výtvarného proudu 20. století. Beneš zde upustil od svého osobitého ztvárnění krajinného motivu a vytvořil zcela netypickou scénu s fotbalových hřištěm. Dílo přitom zaujme nejen fanoušky tohoto sportu, ale svým vysoce estetizujícím a hravým ztvárněním představuje zcela unikátní sběratelský kousek

studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

ID: 100

Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu