Karel Jan Sigmund (1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1, malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní interiéry, tůně, lomy a zachycování proměn krajiny během plynutí ročních období, jak dokazuje nabízená položka, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

Provenience: původně v majetku Státní spořitelny Humpolec, poté ČS Tábor,

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

ID: 90

Vyvolávací cena: 19.500 CZK (780 €)

Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 19.500 CZK (780 €)