Linka Procházková (1884-1960)

Pohled na Kutnou Horu

enkaustika, olej, plátno, kolem 1930, 75 x 100 cm, sign. LD Linka Procházková, rám,  Linka Procházková, rozená Scheithauerová, studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, poté přešla na jedinou umělecky zaměřenou školu, která byla ženám přístupná (pražská Uměleckoprůmyslová škola). Ze školy odešla a začala pracovat v Reisnerově ateliéru. Jako jediná žena se zúčastnila výstavy Osmy v roce 1908. V témže roce se stala manželkou malíře Antonína Procházky. Po celou dobu tvorby si její dílo uchovává realistický základ, od expresionismu postupně přešla ke klasicismu. Pohledem Na Kutnou Horu vzdává hold své rodné krajině, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem

žákyně prof. E. Krostové na VŠUP v Praze, členka volného tvůrčího sdružení Osma a Svazu českých výtvarných umělců Brno

ID: 93

Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)