Alois Wierer (1878-1945)

Dívka na lavičce

olej, plátno, 66,5 x 59 cm, sign. PD A. Wierer, rám, na rámu oděrky. Alois Wierer byl malíř a grafik, studoval na Pražské akademii v letech 1902-1904 u Fr. Thieleho. Po absolutoriu spolupracoval delší dobu s časopisem "Jugend" v Mnichově. Ve své tvorbě se vždy rád vracel k tématu staré Prahy, výborně zachytil magickou atmosféru Pražského ghetta zejména v cyklu obrazů vzniklých kolem roku 1910. V tomto období ho charakterizuje uvolněný rukopis a patrný vliv expresivních tendencí. Po roce 1915 se postupně přizpůsobuje tehdejšímu vkusu a přiklání se k biedermeierovským námětům. A. Wierer zemřel na konci války v souvislosti s divokým odsunem pražských Němců.

ID: 94

Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

Ukončení prvního podání: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)