Vlastimil Beneš (1919-1981)

Rodný kraj

akvarel, kvaš, papír, 1945, 58,8 x 43 cm, sign. LD Beneš 45, rám, studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl členem SVU Mánes, Osmy a Skupiny výtvarných umělců. Zpočátku byl ovlivněn kubismem a fauvismem (Hráči, 1909), později tvořil realistické olejomalby. První soubornou výstavu mu uspořádala Galerie Mánes v roce 1933. V. Benešovi se podařilo syntetizovat ve svém díle vliv různých ismů do osobitého malířského rukopisu, kde dominuje barva a barevná skvrna impresivní povahy, přičemž je stále patrné expresivní východisko

studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

ID: 99

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)