Tomáš Hřivnáč (1959)

studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Bez úmyslu

lept, 1993, 15,2 x 9,7 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 93, č. 34/40, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír

studium na SUPŠ v Praze

ID: 675

Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

DRAŽBA UKONČENA: 30. 01. 2020 16:10

Aktuální cena: 100 CZK (4 €)