Vilmos Perlrott Csaba (1880-1955)

Pokojná rodina

olej, plátno, 1935, 98,5 x 79,5 cm, sign. PD Perlrott Csaba 35, rám, dílo významného maďarského malíře bylo silně ovlivněno tvorbou Paula Gauguina a Henriho Matisse. Často ve své tvorbě pracoval s romskými modely, které zachycoval v ateliéru či ve vlastním prostředí. Postavy zobrazené na nabízené malbě zachycoval opakovaně. Inspirován byl zejména romským způsobem bytí, který byl velmi blízký přírodě. Díla z 20. a 30. let v sobě také nesou znaky poučení kubistickým uměním. Velmi pozitivního ohlasu se dostalo autorově výstavě v Košicích roku 1938. Obraz byl původními majiteli získán právě na této výstavě

Provenience: Galerie SOGA, soukromá sbírka Slovensko, původním majitelem získáno na výstavě Východoslovenského muzea v Košicích roku 1938

ID: 98

Vyvolávací cena: 280.000 CZK (11.667 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00

Aktuální cena: 280.000 CZK (11.667 €)

Odhadní cena: 350 000 - 450 000 Kč CZK