Historie příhozu - Karel May: Černý mustang
Zdeněk Burian (1905-1981)
malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.
kniha, 18 x 12,5 cm, vazba, ilustrace Zd. Burian a Věnceslav Černý, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1933, překlad V. Sokol, edice S puškou a lassem, 327 s., clpl. vazba, zkosená vazba, lehce poškozený hřbet, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Čas příhozu: 25.04.2024 22:18
Příhoz dražitele (7**8) na cenu: 500 Kč