Michael Florian
(1911-1984)malíř, grafik, ilustrátor; ilustroval řadu publikací pro nakladatelství Melantrich, Symposion, Velehrad a další (E. Valenta: Srdce a poklad, B. Hladík: Božena Němcová a Polná ad.); tvořil i volnou grafiku, asi 600 knižních značek, 800 vánočních pozdravů; převládajícím motivem knižních značek zůstává krajina Vysočiny (stehlíci na bodlácích, kapličky mezi stromy ap.); vytvořil i několik grafických alb, věnovaných Telči, Dačicím, Třešti a Nové Říši; vytvořil i galerii portrétů osobností (Shakespeare, Čapek, Holan, Nezval, Reynek ad); Městské muzeum a galerie v Dačicích zřídilo autorovi stálou pamětní síň (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Michael Florian
(1911-1984)
Vchod do Podzámecké zahrady v Kroměříži
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Ukončení prvního podání: 26. 02. 2026 15:00
dřevoryt, akvarel, 32 x 24,5 cm, sign. PD M. Florian, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)