Karel Svolinský
(1896-1986)žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; 1928 získal státní stipendium, působil ve speciálním ateliéru užité grafiky jako vedoucí a profesor na VŠUP v Praze (1945 - 1970); ve své tvorbě se orientoval zejména na kresbu, byl však všestranně nadaným umělcem; čerpal z lidového výtvarného projevu; kresbu charakterizuje citlivá, tenká, črtaná linie, barva jen náznakově koloruje kresebně vymezený tvar; jeho dílo má blízko k lidovému projevu i poezii, do které přetváří skutečnost; věnoval se i kresebným studiím pohybu (tance a sportu), zúročil je při návrzích tanečních lidových kostýmů (pro Skupinu J. Jeřábkové - Slovenské tance, Moravské dvojzpěvy); tvořil téměř všemi grafickými technikami, v portrétech převažuje kresba uhlem (M. Aleš, L. van Beethoven, A. Dvořák, L. Janáček); hojně užíval akvarelu a štětcové kresby či kolorované perokresby; v dílech ze 40. let jsou patrné ozvěny nenaplněných ideálů a tragických konců (Ikarovo téma); ilustroval řadu obálek na hudebniny (klavírní výtahy z oper B. Smetany, L. Janáčka, Z. Fibicha, písně E. Axmana) a knih; k nejznámějším patří čtyřdílná publikace o českém zvykosloví Český rok (K. Plicka a F. Volf, Praha 1944 - 1960); scénograf zejména oper B. Smetany, L. Janáčka a B. Martinů (Prodaná nevěsta pro divadla v Liberci a Olomouci, Její pastorkyňa pro Státní operu Vídeň), autor barevných vitráží, maleb na sklo a mozaik (1930 - 1931 - votivní okno knížete Jana Schwarzenberga pro severní okno chrámu sv. Víta), gobelínů (Orfeus, 1940), textilních návrhů (hedvábný šátek), bibliofilie, plakátů, známek, exlibris i bankovek (zejména portrétní práce); 1967 vydal knihu Útržky vzpomínek; realizoval monumentální mozaiky a mříže orloje na radnici v Olomouci (Jízda králů, 12 měsíců s námětem rolnických prací, číselníky, planetárium, kalendárium, spolupráce Marie Svolinská); zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, UPM a PNP v Praze, GVU v Ostravě, AJG v Hluboké nad Vltavou, MU a GVU v Olomouci, MG v Brně, Slezského zemského muzea v Opavě, SNG v Bratislavě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Karel Svolinský
Z korespondence Bedřicha Smetany
Položka č.: 1336Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 16:00
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Karel Svolinský
Dopisy neznámé české šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
Položka č.: 1323Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 15:47
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Svolinský
G. Keller: Romeo a Julie na vsi
Položka č.: 1298Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 15:22
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Svolinský
Dopisy neznámé šlechtičny Josefu Dobrovskému z r. 1796
Položka č.: 1266Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:50
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Svolinský
Jaroslav Seifert: Jabloň se strunami pavučin
Položka č.: 750Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, kresby a obálka K. Svolinský, vydala Novina, Praha 1943, 59 s., brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Svolinský
Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Položka č.: 593Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Karel Svolinský
Karel Sabina: Upomínka na K.H. Máchu
Položka č.: 428Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
Karel Svolinský
Jaroslav Durych: Sedmikráska
Položka č.: 757Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Svolinský
Selský žalm
Položka č.: 539Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Karel Svolinský
Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo
Položka č.: 653Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Karel Svolinský
Jakubův zápas s andělem
Položka č.: 543Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2024 12:34
litografie, 1970, 44,5 x 29,5 cm, sign. PD K. Svolinský 70, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Karel Svolinský
Madona s ježíškem
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 15:41
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Karel Svolinský
Dívka na louce
Položka č.: 678Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 11:20
tuš, akvarel, papír, 1946, 22 x 29,8 cm, sign. LD K. Svolinský1946, rám, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Karel Svolinský
K. Bednář: Procházky v zrcadlovém bludišti
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Karel Svolinský
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 387Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Karel Svolinský
Jaroslav Seifert: Tři romance o víně
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Karel Svolinský
Podpis
Položka č.: 407Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Karel Svolinský
Dívka s růží
Položka č.: 19185Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA:
01. 05. 2015 13:52litografie, 28 x 20 cm, sign. PD KSvolinský, č. 127/200, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu
Karel Svolinský
Exlibris; Dívka; Zátiší
Položka č.: 278825Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 05. 2024 14:18
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu
Karel Svolinský
Ptáček
Položka č.: 280887Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:48
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Karel Svolinský
Položka č.: 280898Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:47
litografie, 7 x 5 cm, sign. DU Ksvolinský, rám, č. 84/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Karel Svolinský
Profil dívky v kroji
Položka č.: 280688Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 15:06
3x zinkografie, 6 x 6,7; 9 x 6,3 cm, 2x sign. PD a DU KSvolinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Karel Svolinský
Dívka v běhu
Položka č.: 278827Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 10. 2023 14:48
litografie, 1943, 21 x 14,2 cm, sign. PD KSvolinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Karel Svolinský
Ženská bysta
Položka č.: 278341Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 17. 10. 2023 22:48
akvarel, tuš, papír, 1948, 16 x 11 cm, sign. PD K. Svolinský 48, pasparta, pasparta zašlá, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
Karel Svolinský
Žena v šátku
Položka č.: 274462Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2023 21:58
dřevoryt, 14,8 x 11,8 cm, papír zažloutlý, u levého horního rohu lehce pokrčen, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Karel Svolinský
Váza s kvítím a sýkorkami
Položka č.: 274243Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 18. 04. 2023 13:33
litografie, 1938, 42,5 x 35 cm, značeno PD v tisku K. Svolinský 1938, v dolní části ořízlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Karel Svolinský
Ženský akt z profilu
Položka č.: 270148Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 03. 2023 19:08
litografie, 20,2 x 10,3 cm, sign. PD K. Svolinský, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Karel Svolinský
Křížek (Ex Libris František Lukeš)
Položka č.: 269464Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 02. 2023 22:28
litografie, 9,5 x 6 cm, pravý dolní a levý horní roh papíru pokrčené, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Karel Svolinský
Za závojem
Položka č.: 267279Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 02. 2023 22:20
lept, 17,2 x 11,6 cm, sign. PD K. Svolinský, lehce zažloutlý papír, v grafice prohlubeň v papíru, poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Karel Svolinský
Odpolední beseda, Čert
Položka č.: 268994Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 13:36
1x dřevoryt, 1x tužka, papír, 9,5 x 5,5; 17 x 11 cm, sign. PD K Svolinksý, monogr. DU KS, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)