auction history

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Před bouří

    No.: 41

    Auction price: 40.000 CZK (1.667 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:40

    olej, plátno, 1945, 39 x 71 cm, sign. LD Rabas 45, rám, vzadu štítky z výstav, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac, H. Schwaiger and M. Svabinsky, member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 40.000 CZK (1.667 €)

  • Karel Langer

    (1878 -1947)

    Máchovo jezero

    No.: 40

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:39

    olej, plátno, 73 x 73,5 cm, rám, místy opadaná malba, Aantiqari.at Radhošťská, , disciple of Prof. J. E. Mařák and R. O. von Ottenfeld, member of SVU Mánes

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Poděbradský zámek

    No.: 39

    Auction price: 12.000 CZK (500 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:38

    olej, lepenka, 1942, 25,5 x 32,5 cm, sign. LD LKuba 942, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Pirner

    Current price: 12.000 CZK (500 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Vesnička na kopci

    No.: 38

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:37

    olej, plátn, lepenka, 32 x 32 cm, sign. LD Macoun, rám, the disciple of V. Jansa, Al. Kalvoda, Ant. Slavícek

  • Hugo Václav Seykora

    (1793-1856)

    Antický oblouk

    No.: 37

    Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:36

    olej, plátno, 1. polovina 19. století, 43,5 x 33 cm, sign. dole na oblouku Hugo Seykora, rám, Hugo Václav Seykora (26. listopadu 1793 Český Brod – 6. dubna 1856 Radonice nad Ohří) byl český kněz a malíř. Ve svém díle zobrazoval Seykora především romantické krajiny a interiéry gotických kostelů. konz…

    Current price: 80.000 CZK (3.334 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Biscuits Lefevre - Utile

    No.: 36

    Auction price: 210.000 CZK (8.750 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:35

    litografie, 1896, 62 x 45,5 cm, rám, Tento plakát představuje jeden z Muchových nejosobitějších portrétů. Mladá žena s dlouhými vlnitými vlasy, jejíž hlava je zdobena pšenicí a vlčími máky, nabízí na podnosu sušenky francouzské značky Lefevre – Utile. Autor byl významný český malíř a designér obdob…

    Current price: 210.000 CZK (8.750 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Podzim

    No.: 35

    Auction price: 11.000 CZK (459 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:34

    litografie, 15,8 x 11 cm, sign. DU Sklenář, na zadní straně popsáno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Hofbauer and Z. Kratochvil at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists, The Manes Association of Fi…

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: ID2**6 History of bids

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Pták

    No.: 34

    Auction price: 5.000 CZK (209 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:33

    lept, 1945, 21 x 14,5 cm, sign. PD V. Zykmund 45, rám, č. 15/70

    Current price: 5.000 CZK (209 €)

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Ilustrace k Heinrich Böll: Klaunovy názory

    No.: 33

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:32

    lept, 23,5 x 16 cm, the disciple of prof. Kaplicky, member of UB 12, The Umelecka beseda and SCUG

  • Jiří John

    (1923-1972)

    No.: 32

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:31

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Chlapec na kládách

    No.: 31

    Auction price: 3.000 CZK (125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:30

    dřevoryt, 23,5 x 15,5 cm, pasparta, the disciple of prof. Kaplicky, member of UB 12, The Umelecka beseda and SCUG

    Current price: 3.000 CZK (125 €)

  • Jan Švankmajer

    Přírodopis č. 1

    No.: 30

    Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:29

    lept, ručně kolorovaný, 1973 - 2012, 64 x 49 cm, sign. PD Švankmajer J. 1973 - 2012, rám, č. 22/35, studied at The Tertiary School of Applied Arts in Prague, the disciple of prof. R. Lander at The Depatment of Puppetry at The Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague, member of The…

    Current price: 35.000 CZK (1.459 €)

  • Eva a Jan Švankmajerovi

    (1940, 1934)

    Cadavre exguis 1.

    No.: 29

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:28

    kolorovaná litografie, 2003, 31 x 22 cm, sign. PD Evašvankmajerjan, č. 8/35

  • Eva a Jan Švankmajerovi

    (1940, 1934)

    Cadavre exguis 2.

    No.: 28

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:27

    kolorovaná litografie, 2003, 31 x 22 cm, sign. PD Evašvankmajerjan, č. 32/35

  • Marko Čermák

    Vánoce Rychlých šípů

    No.: 27

    Auction price: 20.000 CZK (834 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:26

    serigrafie, 2003, 44,2 x 66,2 cm, sign. PD Marko Čermák, č. 69/100, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 20.000 CZK (834 €)

  • MICL

    (1969)

    Sněhuláci a třešně

    No.: 26

    Auction price: 18.000 CZK (750 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:25

    olej, plátno, 2023, 45 x 60 cm, sign. PD MICL 23, absolvent Akademie výtvarných umění, člen umělecké skupiny Natvrdlí, představitel současné realistické malby. S realitou ve svých malbách však zachází po svém. A to do té míry, že se realita podobá spíše divokému snu. Typické jsou pro něj groteskní a…

    Current price: 18.000 CZK (750 €)

  • Karel Jerie

    Ďábelský sněhulák

    No.: 25

    Auction price: 24.000 CZK (1.000 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:24

    olej, plátno, 2024, 45 x 45 cm, sign. PD Jerie 2024, the disciple of prof. M. Rittstein and A. Strizek at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 24.000 CZK (1.000 €)

  • Karel Jerie

    Anďelský sněhulák

    No.: 24

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:23

    olej, plátno, 2024, 45 x 45 cm, sign. PD Jerie 2024, Karel Jerie studoval na AVU v ateliérech Antonína Střížka a Michaela Rittsteina. Je zakládajícím členem občanského sdružení na podporu komiksu Seqence a České akademie komiksu, rovněž je členem umělecké skupiny Natvrdlí. Vedle malby se zabývá tvor…

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    No.: 23

    Auction price: 130.000 CZK (5.417 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:22

    olej, plátno, 149 x 130 cm, sign. vzadu I. Ouhel, lišta, the disciple of prof. Soucek, member of Volne seskupeni 12/15, Still even late, member of The Umelecka beseda

    Current price: 130.000 CZK (5.417 €)

  • František Hodonský

    Jaro nepřichází

    No.: 22

    Auction price: 52.000 CZK (2.167 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:21

    olej, plátno, 2021, 50 x 70 cm, sign. PD Hodonský 2021, lišta, František Hodonský je český malíř a grafik, jehož tvorba je hluboce zakořeněná v krajině. Již několik dekád se věnuje zachycení její podstaty – nejen viděné, ale i prožité. Studoval u Františka Jiroudka na AVU, kde později vedl ateliér k…

    Current price: 52.000 CZK (2.167 €)

  • Richard Konvička

    (1957-2021)

    Při západu slunce

    No.: 21

    Auction price: 43.000 CZK (1.792 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:20

    akryl, olej, plátno, 2002, 100 x 80 cm, sign. PD Konvička 02, lišta

    Current price: 43.000 CZK (1.792 €)

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    No.: 20

    Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:19

    olej, karton, 1957, 52 x 61,5 cm, sign. PD Veselý 57, rám, vzadu razítko a štítek ČFVU

    Current price: 30.000 CZK (1.250 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    U kadeřníka

    No.: 19

    Auction price: 28.000 CZK (1.167 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:18

    pastel, papír, 1948, 31,6 x 30 cm, sign. PD K. Souček 48, the disciple of prof. A. Hofbauer, J. Benda, J. Obrovsky, member of Skupina 42, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 28.000 CZK (1.167 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Za oknem

    No.: 18

    Auction price: 7.000 CZK (292 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:17

    lept, kombinovaná technika, 1960, 23,5 x 33 cm, sign. PD K. Souček 60, pasparta, the disciple of prof. A. Hofbauer, J. Benda, J. Obrovsky, member of Skupina 42, The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 7.000 CZK (292 €)

  • Ota Janeček

    Odkvetlé pampelišky

    No.: 17

    Auction price: 320.000 CZK (13.334 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:16

    olej, plátno, 1978, 54,5 x 54,5 cm, sign. LD Ota Janeček 1978, rám, na zadní straně popsáno autorem, číslo katalogu 8689, na zadní straně štítek Národní galerie z výstavy Ota Janeček - Varšava; Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení …

    Current price: 320.000 CZK (13.334 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Vltava

    No.: 16

    Auction price: 195.000 CZK (8.125 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:15

    olej, plátno, 2000, 89 x 69 cm, PD Chaba, rám, autor byl jedinečným, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho malby nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivosti, kterou…

    Current price: 195.000 CZK (8.125 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Hlava II

    No.: 15

    Auction price: 13.000 CZK (542 €)

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:14

    kombinovaná technika, akryl, papír, 1996, 45,5 x 31,5 cm, sign. PD Istler 96, kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na m…

    Current price: 13.000 CZK (542 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Hlava I

    No.: 14

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:13

    kombinovaná technika, akryl, papír, 1996, 67 x 45,5 cm, sign. DU Istler 96, přichyceno k podkladovému papíru, the disciple of German painter Walter Hofner, member of the group Cobra (Belgium and France), member of the surrealistic group Skupina RA, The Hollar Association of Czech Graphic Artists and…

  • Daisy Mrázková

    (1923-2016)

    No.: 13

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:12

    pastel, papír, 1991, 21 x 30 cm, sign. vzadu Daisy Mrázková 91, the disciple of Prof. E. Frinta and A. Strnadel, member of UB 12 and The Umelecka beseda

  • Daisy Mrázková

    (1923-2016)

    No.: 12

    AUCTION IS TERMINATED: 02. 01. 2026 16:11