Zdeněk Zálešák
(1936)Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, snovou sestavu věcných námětových prvků, ne příliš vzdálenou vizím surrealistů. Vyslovuje se k otázkám lidské existence, mezilidských vztahů a spojení člověka s přírodou. Fotografuje, snímky zasahuje do volné a užité fotografie, spolupracuje s V. Sirůčkem. Kromě volné grafiky se zabývá užitou grafikou, grafickým designem, plakátovou tvorbou, pracemi pro architekturu a výstavnictvím doma i v zahraničí.
Zdeněk Zálešák
Odkaz
Položka č.: 925Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 19:07
akryl, olej, plátno, 1986-2002, 100 x 70 cm, sign. PD Z. Zálešák 1986-2002, rám, Studoval na Škole bytové tvorby v Praze (1951-1955). V malířské tvorbě se věnuje výhradně malbě figurální, ve které převládají motivy kompozic s ženskými akty. Obsahově jeho díla vyjadřují určitou myšlenkovou náplň, sno…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)