-
Josef Váchal
(1884-1969)
K. Dyrynk: Písma Josefa Váchala
No.: 339Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, reedice původního Dyrynkova tisku z r. 1930, ilustrace Josef Váchal, úprava a přebal Martin Dyrynk, vydáno k 50. výročí úmrtí Josefa Váchala a k 70. výročí úmrtí Karla Dyrynka, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 2020, karton. vazba v obálce, ex. 119/300, papír Munken pure, 52s., vel…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Vidění sedmera dnů a planet
No.: 338Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, reedice původního Váchalova tisku z r. 1909, doslov Jiří Olič, tisk Tiskárna Augusta litomyšl, 7. sv. ed. Knihy Josefa Váchala, , vydala Paseka, Praha a Litomyšl 1998, brož v obálce, ex. 226/500, ruční papír, nestr.(40), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple o…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Anna Kateřina Emmerichová: Hora Prorokův
No.: 337Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, reedice pův. tisku z r. 1912, vydalo Sursum, Tišnov 1991, brož., 34 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Josefa Váchala Orbis pictus, aneb Doplňky k Jana Amosa Komenského Světu v obrazích
No.: 336Auction price: 800 CZK (34 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, reedice Váchalova tisku z r. 1932, 3. vydání, vydal Trigon, Praha 1991, pův. brož, ex. 387/500, 73 s., okraje obálky lehce odřené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the revi…
Current price: 800 CZK (34 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Sedm textů Josefa Váchala
No.: 335Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, věrný přetisk prvního samizdatového vydání, reprodukce dřevorytů a fotografií J. Váchala, obálka a úprava V. Zadrobílek, 7. sv. ed. Rubín, vydal Trigon, Praha 1990, pův. brož, 73 s., okraje obálky odřené, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Písně o čtyřech posledních věcech člověka
No.: 334Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, 14 pův. dřevorytů J. Váchal (barev. ob. a titul a 12 čb. textu), typo. úprava O. Menhart, vydal Václav Pour, Praha 1944, 1700 výtisků, 39 s., volné listy v org. papírové obálce, zažloutlá, při okrajích pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalv…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jan Baleka: Josef Váchal
No.: 333Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, šest původních dřevorytů Josefa Váchala tištěných ze štočků sběratele J. Olivy, vyšlo k nedožitým pětaosmdesátinám výtvarníka, 4 sv. edice Ars, vydalo nakladatelství Kruh, Hradec Králové 1969, 400 výtisků, volně vložené listy v papír. obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Os…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Šumava umírající a romantická
No.: 332Auction price: 49.000 CZK (2.042 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
kniha, přednostní polokožená vazba velkoformátová faksimile Váchalova tisku označeného písmenem E ze sbírek Muzea Šumavy v Kašperských Horách a Sušici, předsádka, patitul, titul, předmluva, 52 celostránkových, 15 menších barevných dřevorytů, viněta, iniciály a vše vlastními písmy vytvořil Josef Vách…
Current price: 49.000 CZK (2.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Sedmero hlavních hříchů
No.: 331Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1912 v rozměrech originálu, 10 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 13 listů, velmi velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Bellum. Cyklus 7 barevných dřevorytů
No.: 330Auction price: 700 CZK (30 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1913 v rozměrech originálu, 7 barev. a 1 čb. titulní linoryt, litografie Reprostudio Danek, vydala Argestea, Praha 1995, volné listy v v deskách, 9 listů, velmi velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda a…
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Putování malého elfa
No.: 329Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
kniha, 15 reprodukcí dřevorytů a reprodukce dřevorytu na přední straně obálky, faksimile původního Váchalova vydání z roku 1911, úvodní báseň Jos. Šimánek, Editio Libri redivivi 6, vydali Lege artis a Půdorys, Praha 1995, brož, 36s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple o…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cyklus dřevorytů Chvalozpěvem velmi pěkným provázený ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů
No.: 328Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
kniha, faksimile původního vydání z r. 1919, redakce a obálka L. Drtina, vydala Paseka, Praha 2014, karton. vazba, 36s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 327Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, 35 čb. dřevorytů J. Váchal, úprava O. Menhart,vydal ELK, Praha 1946, 68s., volné listy v deskách, ed. Ráj knihomilů sv.7, ex. 221/1001, zerkallský ruční papír, suchá pečeť, desky na hřbetu otrhané , prasklé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda …
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Josef Váchal: E.A. Poe v dřevorytu
No.: 326Auction price: 7.000 CZK (292 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, 23 x 16 cm, patnáct grafických listů na náměty slavných povídek, původní pap. obálka s chlopní, černobílým dřevorytem na přední straně a patnáct Váchalových dvou až tří barevných dřevorytů, vložený seznam listů s tiráží, Pourova edice, Praha, 1946, 600 vydaných a nečíslovaných výtisků, …
Current price: 7.000 CZK (292 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ruce
No.: 325Auction price: 15.000 CZK (625 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, 13x barevný dřevoryt J. Váchal (vše značeno ve štočku), vyd. ELK, Praha, 1943, volné listy v pův. deskách, listy velmi dobrý zachovány, pouzdro jen lehce ušpiněno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of …
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
A. Macek: Dvě povídky
No.: 324Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 21. 05. 2026 15:00
bibliofilie, 3x pův. dřevoryt, tit. list a konečná linka J. Váchal, vyd. Spolek českých bibliofilů, nákl. časop. Peníze, Praha, 1911, obs: povídky Robert Ďábel a Přítel a milenec, pův. kartonové desky, nestr., lehce opotřebený hřbet, flíčky na předsádce, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ďábel a boj proti němu církví a osvícenci a jiné přednášky pronesené Josefem Váchalem - dřevorytcem na schůzích Sdružení Volné myšlénky
No.: 1006Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 26. 11. 2024 11:44
kniha, faksimile původního vydání, reprodukce titul. a zavěr. dřevorytů, vazba a úprava P. Růt a K. Horák sazba K. Horák, vydal Volvox Globator, Praha 1996, celokož. vazba, 267s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the g…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Nový kalendář tolerancý na rok 1923 aneb Rokodník, ve kterém na každý den nějaký bludař neb jiná pozoruhodná a znamenitá osoba a svátek vynajíti se může
No.: 1004Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 26. 11. 2024 11:42
kniha, exilové vydání faksimile u příležitosti 100. výročí Váchalova narození, k vydání připravil David Souček, vydala Victoria Aeterna, Vídeň, 1984, pův. brož, ex. 72/600,, 100s., obs. vložený ediční štítek, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cesta Slovenskem s A. Calmetem Ord. S. B. aneb Theorie wampyrismu
No.: 1003Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 26. 11. 2024 11:41
kniha, koncepce vydání rukopisu J. Váchala, ediční příprava a doprovodné komentáře Petr Hruška, v příloze reprodukce titul. listů, celostr. barev. kapitol, ilustrací, iniciál a vinět J. Váchala, vydala Gallery, Praha 2012, kartonová vazba s ob., 404 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostr…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID7**1 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Muž s knihou (ex libris)
No.: 884Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 04. 12. 2025 14:54
dřevoryt, 13,8 x 6,6 cm, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: ID3**0 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Z knih Mášy Váchalové
No.: 352Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 04. 06. 2025 11:25
dřevoryt, 1913, 8 x 5 cm, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID8**4 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ex libris Anna Macková
No.: 89Auction price: 6.000 CZK (250 €)
AUCTION IS TERMINATED: 30. 05. 2024 15:28
dřevoryt, 1952, 25 x 19,5 cm, rám, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: ID6**8 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Církev a blouznivci (Historie sektářství a bludařství)
No.: 1092Auction price: 700 CZK (30 €)
AUCTION IS TERMINATED: 01. 12. 2023 10:28
bibliofilie, vyd. Volvox Globator, Praha, 1992, brož, 162s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 700 CZK (30 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
PF 1938 Paulusovi
No.: 738Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 05. 01. 2025 16:06
dřevoryt, 1937, 10,4 x 10,2 cm, Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu 20. let získal V. Paulus několik váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus "Soupis knižních značek J. Váchala&quo…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Revelation
No.: 322Auction price: 5.300 CZK (221 €)
AUCTION IS TERMINATED: 08. 12. 2022 15:00
woodcut, 20 x 20,5 cm, signed in print, framed, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Veraikon
Current price: 5.300 CZK (221 €)
Last auctioneer: ID7**3 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 158Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barev. dřevorytů J. Váchal, značeno v tisku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 154Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 35x čb. dřevoryt J. Váchal, vyd. ELK, Praha, 1946, suchá pečeť v tiráži, volné listy v papírové obálce, 64s., lehce vybledlý hřbet, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of the group Sursum and co-founder of the review Ve…
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Ex Libris Jičín
No.: 157Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
volné listy, 4x dřevoryt J. Váchal, 2x dřevoryt A. Macková, 4x dřevoryt K. Vik, tištěno z původních štočků, textová část, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Jičín, 1993, nákl. 300 výtisků, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Anna Kateřina Emmerichová: Hora Proroků
No.: 156Auction price: 8.500 CZK (355 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 32 drobných dřevorytů v textu, titulní list, 6 celostránkových dřevorytů, frontispis a vazba J. Váchal, přeložil a vydal Jakub Deml, Praha 1912, 300 exl. na imitaci japanu, tisk Grafie, 30 s., brož., obálka při okrajích poškozená, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Provenance: Antiqua…
Current price: 8.500 CZK (355 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Jakub Deml: Hrad smrti
No.: 155Auction price: 18.000 CZK (750 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 11x bar. dřevoryt J. Váchal, podpis a věnování J. Demla, vl. nákladem, Praha, 1912, pův. brož s obálkou, na přední straně obálky uprostřed dřevoryt se jménem autora a názvem, 51s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, constituent member of…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids