Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze; kreslíř, grafik, loutkářský scénograf; působil jako venkovský učitel; byl spoluzakladatelem loutkářské katedry divadelní fakulty AMU v Praze, kde pedagogicky působil v prvých letech vedle Josefa Skupy; v té době hojné návrhy scénických výprav, kostýmů, loutek; ilustrátor dětských časopisů a knih, autor plakátů a drobné knižní grafiky; od padesátých let se stal reprezentantem českého ex libris ve světě; jeho hlavní technikou byl dřevoryt; vedle pohádkových a loutkářských námětů se v jeho kresbě objevují i motivy literární a historické; vytvořil celkem 900 ex libris a přes 500 novoročenek; za tak obsáhlou tvorbu byl jmenován čestným členem Spolku sběratelů ex libris v Praze; pracoval pro Ústřední loutkové divadlo v Praze, je autorem řady loutkových her a dětské prózy; velkou pozornost po léta věnoval i amaterskému loutkářskému hnutí řadou přednášek, redakční prací i prací organizátorskou; navrhoval hračky, pracoval pro televizi, věnoval se diafilmu aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)
Pravda vítězí
Položka č.: 430Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 19:01
litografie, 14,7 x 10,4 cm, sign. PD Cinybulk, PF 1975, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)
Ptáče
Položka č.: 1371Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 03. 2024 19:49
lept, 3 x 3 cm, sign. DU Cinibulk, č. 109/150, mírně zažloutlý palír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze
Aktuální cena: 101 CZK (5 €)
Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)
Památce velkého herce Jaroslava Průchy
Položka č.: 1338Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 03. 2024 19:16
litografie, 28 x 24 cm, sign. PD Cinybulk, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze
Aktuální cena: 1 CZK (1 €)
Vojtěch Cinybulk
(1915-1994)
William Shakespeare (Ex Libris J. Rijsterborgh)
Položka č.: 269467Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 07. 02. 2023 22:34
dřevoryt, 5,5 x 7,2 cm, sign. PD Cinybulk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze
Aktuální cena: 60 CZK (3 €)