Vojtěch Cinybulk

(1915-1994)

žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze; kreslíř, grafik, loutkářský scénograf; působil jako venkovský učitel; byl spoluzakladatelem loutkářské katedry divadelní fakulty AMU v Praze, kde pedagogicky působil v prvých letech vedle Josefa Skupy; v té době hojné návrhy scénických výprav, kostýmů, loutek; ilustrátor dětských časopisů a knih, autor plakátů a drobné knižní grafiky; od padesátých let se stal reprezentantem českého ex libris ve světě; jeho hlavní technikou byl dřevoryt; vedle pohádkových a loutkářských námětů se v jeho kresbě objevují i motivy literární a historické; vytvořil celkem 900 ex libris a přes 500 novoročenek; za tak obsáhlou tvorbu byl jmenován čestným členem Spolku sběratelů ex libris v Praze; pracoval pro Ústřední loutkové divadlo v Praze, je autorem řady loutkových her a dětské prózy; velkou pozornost po léta věnoval i amaterskému loutkářskému hnutí řadou přednášek, redakční prací i prací organizátorskou; navrhoval hračky, pracoval pro televizi, věnoval se diafilmu aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Ptáci

    Položka č.: 1027

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 07. 11. 2018 18:00

    serigrafie, 18 x 12 cm, značeno PD v sítu C, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Překážka

    Položka č.: 452

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 11. 2016 20:15

    linoryt, 28 x 32 cm, sign. DU Cinybulk, 12/50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 101 CZK (5 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Dívka s džbánkem

    Položka č.: 242799

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 09. 2020 19:14

    dřevoryt, 8 x 9,5 cm, sign. PD Cinybulk, na dvojlistu společně s básní , antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Karlův most (PF 1960 Dr. E. a ing. V. Zděnovcovi)

    Položka č.: 242827

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 08. 2020 20:44

    dřevoryt, 13,8 x 7,4 cm, sign. PD Cinybulk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Kentaur

    Položka č.: 246140

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 08. 2020 18:09

    litografie, 9,6 x 7,1 cm, sign. PD Cinybulk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Na paměť loutkáře Ing. Františka Čecha

    Položka č.: 121874

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 18:17

    dřevoryt, 1952, 9,1 x 12 cm, sign. PD Cinybulk, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Kašpárek

    Položka č.: 218774

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 06. 2020 14:53

    litografie, 33,5 x 24 cm, PD značeno na kameni C, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Motýl (Ex libris Alena Nová)

    Položka č.: 223981

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 05. 2020 22:38

    dřevoryt, 1964, 8 x 5,2 cm, sign. PD Cinybulk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Vojtéch Cinybulk

    (1915-1994)

    Slunce mezi stromy (PF 1965)

    Položka č.: 242756

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 03. 2020 21:00

    barevný dřevoryt, 1964, 20,7 x 8,6 cm, sign. PD Cinybulk, papír uprostřed přeložen jako přání (přeložení je mimo tisk), antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vojtéch Cinybulk

    (1915-1994)

    Holubice (PF 1965)

    Položka č.: 242755

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 03. 2020 20:58

    barevný dřevoryt, 1964, 10,5 x 20,8 cm, sign. PD Cinybulk, papír na okrajích lehce zažloutlý, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vojtěch Cinybulk

    (1915-1994)

    Konvolut 64 grafik

    Položka č.: 241827

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 02. 2020 16:57

    64 dřevorytů, formáty např. 13 x 8 cm, 10 x 6,5 cm, většina sign. Cinybulk, žák prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Salcmana na UK v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)