Karel Šafář
(1938-2016)žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Karel Šafář
(1938-2016)
Snící
Položka č.: 2345Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 10. 02. 2026 19:39
linoryt, 31,2 x 30 cm, sign. PD K. Šafář, č. 12/70, při okrajích ohmataný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)