-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe, With a biographical introduction by Henry Kingsley. The Globe Edition.
Položka č.: 123Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vazba s umělecky zdobenou slonovinovou intarzií, viněta na titul. listu, úvod Henry Kingsley obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk C. J. Clay Cambridge, vydal Macmillan and Co., London 1868, zdobená celokožená vazba s intarzovanou slonovinovou destičkou, kosočtvercová destička ze …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumila Jermářová
Velká vzorná česká kuchařka
Položka č.: 154Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 22 x 15 cm, množství čb. i bar. vyobrazení, vyd. I. L. Kober, Praha, nedat. (1903?), clpl. převazba se zlaceným titulem na předních deskách a na hřbetu, 920s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karl Spruner von Merz
(1803-1892)
Atlas antiquus
Položka č.: 152Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Strnad
Zeměpisné náčrty
Položka č.: 148Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eliška Krásnohorská
(1847-1926)
Šumavský Robinson
Položka č.: 147Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, redakce Jan Neruda, ed. Poetické besedy sv. 32., vydal Ed. Valečka, Praha 1887, pův. polopl. vazba, 112s., velmi dobý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.
Položka č.: 122Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe, des Aelteren wunderbare Schicksale zu Wasser und zu Lande
Položka č.: 121Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dva díly v jednom svazku, šest kolorovaných mědirytin podle návrhu Joh. Voltze, tyto motivy použity také k tisku na deskách knihy, ilustrace dřevorytem na titul. listu, první i druhý díl mají samostat. titulní listy, šestnácté nově upravené původní vydání, frakturou v němčině, tisk Oskar Lei…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Le Nouveau Robinson, Faisant partie de lencyclopédie universelle pour les ecoles.
Položka č.: 119Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podle 4. vydání přeložil z němčiny a předmluvou uvedl Michel Huber, několik ilustrací v textu, francouzsky latinkou, linky, stránkové kustody, Verlag Brunsvic (Braunschweig) 1793, 480 s., novodobá kartonová vazba, drobné skvrny v textu, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
André Reuzé
(1885-1949)
Le veritable Robinson Crusoe ou la vie etonnante dAlexandre Selkirk
Položka č.: 145Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, mapka ve frontispisu, 24 vyobrazení v přílohách, barevná ilustrace na obálce, francouzsky, vydal Bernard Grasset Editeur, Paris 1937, 138s., původní brož, na hřbetu odřeniny, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugénie Foa
(1796-1852)
Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 133Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sešit, 19,5 x 13 cm, převyprávění, poznámky a slovník V. Karsinkin, State Text-book Publishing House, Leningrad 1958, čtvrté vydání, 73 s., brož, anglicky, úvodní stať a poznámky rusky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Běhounek
(1898-1973)
Kniha Robinsonů Osudy slavných trosečníků
Položka č.: 129Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1944, 338 s., plpl. převazba, vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Příběhy Robinsona Crusoe
Položka č.: 118Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Albert Vyskočil, ilustrace Fr. Tichý, vydalo nakladatelství Orbis, Praha 1942, 2. vydání, 197 s., plpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, jinak velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil J. V. Flos, ilustrace O. Cihelka, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1932, 57 s., clpl. vazba, stránky zašpiněné, zašlé, prasklá a zašlá vazba, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoë námořníka z Yorku, jenž žil dvacet osm let...
Položka č.: 116Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vypravuje Miloš Maixner, 30 barevných ilustrací podle náčrtů V. Preissiga, vydala Rodina, Praha 1932, 267 s., clpl. vazba, prasklý hřbet, vazba místy vybledlá, lehce zašpiněná, místy na stránkách skvrny, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polopl. vazba , 100s., frontispis chybí, desky při krajích odřené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
.
Přjběhy Robinzona mladssjho. To gest: popsánj cesty geho do Otahaity a gižnowýchodnjch ostrowů
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis rytina Robinsona s dalekohledem, úvodní viněta, gotika, dekor. linky, kustody, předmluva Jozef Aloyz Franza, vydal Nákladem Jana Host. Pospjssila v Hradcy Králowé and Labem a Orlicý 1827, polokož. vazba , 100s., desky odřené a poškozené, listy místy nečisté, dobrý stav , Antikva…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 125Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ilustrace Zd. Burian, volně vypravuje Josef V. Pleva, předmluva Jarmila Glazarová, úprava Jiří Blažek, vydala Olympia, Praha 1986, 252 s., clpl. převazba, vazba místy lehce odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Život a zvláštní podivná dobrodružství Robinsona Crusoe námořníka z Yorku
Položka č.: 115Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, překlad Albert Vyskočil, ilustrace a vazba Fr. Tichý, vydala Mladá fronta, Praha 1964, 297 s., clpl. vazba s obálkou, lehce zašpiněná vazba, obálka zašlá, při okrajích poškozená jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe
Položka č.: 114Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, volně vypravuje Josef V. Pleva, ilustrace Zd. Burian, edice KOD, vydalo SNDK, Praha 1963, laminátová vazba, 252 s., natržené dvě stránky, na hřbetu lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe / Three Volumes completed in one
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, tři díly, rytina portrétu D. Defoe ve frontispisu podle předlohy J. Richarsona, rytina v titul.listu a 4 rytiny v přílohách (I. díl), rytina v titul. listu II. dílu, dále frontispis a 3 přílohy (II. díl), rytina v titul. listu III. dílu a frontispis ilustrujících Robinsonovy příhody od různýc…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franz Xaver Geiger
(1749-1841)
Der neue Robinson, oder Seefahrten und Schicksale eines Deutschen : Eine angenehme und lehrreiche Erzählung für den gemeinen Mann
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, bavorský katolický spisovatel F.X. Geiger přepracoval Campeho Robinsona mladšího pro obecný lid, frontispis s rytinou Robinsona na ostrově a 8 ilustračních rytin v příloze, drobné viněty, dekorat. linky, kustody, německý text frakturou, vydal Johann Baptist Merz, Augsburg 1794, polokož. vazba…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Dobrodružné příběhy jinocha na pustém ostrově
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravil Jos. Hrbek, barev. frontispis, 1 barev. příloha a 1 ilustrace v textu + pérové v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest v závěru, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1946, 216 s., plpl. vazba, hřbet lehce poškozený a zkosený, odřené desky, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Crusoe. Jeho život a podivuhodné příhody
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, upravila a přeložila B. Hloušková, 2 barev. frontispis + pérové kresby v textu a přílohách Jiří Wowk, 2x mapka cest, obsahuje I. a II. díl, vydali Šolc a Šimáček, Praha 1933, 175 s., clpl. vazba, praský hřbet, lehce zašlá, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Robinson Crusoe
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 32,5 x 22 cm, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, Praha 1957, 16 s. (nestr.), v němčině, lehce odřený hřbet a při okrajích lehce poškozeno, chybí celofán, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako b…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paul Ferrard
Les Aventures de Robinson Crusoé
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 6 barvotiskových ilustrací C. Offterdinger a 23 ilustrací v textu W. Zweigle, Verlag von Wilhelm Effenberger, Stuttgart 1880, v němčině, 116 s., plpl. vazba, při okrajích poškozená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, pro mládež upravil A. Hoffmann, 3 barvotiskové ilustrace F. Schneider, v němčině, vydal Richard Gahl Verlag, Berlin cca 1910, 116 s., plpl. vazba, desky při okrajích odřené, poškozené, prasklá vazba, zažloutlé listy , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO