• Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Diabolo

    Položka č.: 674

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:00

    bibliofilie, obálka a úprava V. Obrtel, ex. 239/550, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha, 1926, brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1958)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    Položka č.: 675

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:01

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, Ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 676

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:02

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Barry: Děd

    Položka č.: 677

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:03

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Marie Marešová

    (1924-2000)

    V. Říha: Růženec

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:04

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Karel Svolinský

    Radovánky nevinných dítek o vánocích od Jakuba Jana Ryby

    Položka č.: 679

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:05

    bibliofilie, 1934, 26,5 x 21,5 cm, ilustrace a typografická úprava Karel Svolinský, vydal Spolek českých bibliofilů 1934, mírně poškozený přebal, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Listina krále Vladislava

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:06

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Stvoření světa

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:07

    16 x ofset, 32,7 x 24,5 cm, vše značeno v tisku Jean Effel, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Jaroslav Procházka

    (1919)

    Involuce nitra

    Položka č.: 682

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:08

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Útěcha srdce

    Položka č.: 683

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:09

    bibliofilie, kolem 1902, 15 x 11 cm, modlitby pro vzdělané paní a dívky české, Praha, česká grafická společnost Unie, sepsal Xaver Dvořák, barevná ilustrace ve frontispisu, dvoubarevné ilustrace a secesní výzdoba každé stránky Hugo Böttinger, 515 stran, Antikvariát Dlážděná, žák E. Lišky a F. Jenewe…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    Položka č.: 684

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:10

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Španiela na AVU v Praze, členka skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 685

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:11

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Praze, grafický kurz u prof. F. Koblihy, zakladatel a…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Hojden

    (1893-1975)

    Havířské písně

    Položka č.: 686

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:12

    bibliofilie, 1972, 30,3 x 24 cm, Příbram, 1972, volné listy, mírně zašpinený obal, mírně ohnuté rohy obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium u F.Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Charles de Coster: Flanderské legendy

    Položka č.: 687

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:13

    bibliofilie s původními dřevoryty, 1941, 25 x 19,9 cm, přeložil Jaroslav Zaorálek, slovo o autorovi napsal Vojtěch Jirát, třiceti jedním dřevorytem vyzdobil Karel Štika, typograficky upravil Oldřich Menhart, Jansonovou latinkou vytiskl Karel Kryl v Kroměříži, vydal ELK v Praze, 1941, počet stran 136…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Léto v rodném Podkrkonoší

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (279 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:14

    Aktuální cena: 7.800 CZK (279 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:17

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Různí autoři

    Sedm exlibris

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:18

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 693

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:19

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    Položka č.: 694

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:20

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J. S. Bach - O pokojné mysli

    Položka č.: 695

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:21

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 21 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal dr. Sl. Vencl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Různí autoři

    Fráňa Šrámek - Sobotka uprostřed cesty

    Položka č.: 696

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:22

    bibliofilie s osmi grafikami, 2003, 21 x 11 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: A. Antonová, J. Bouda, M. Houra, J. Kábrt, J. Kaiser, J. Kavan, M. M. Šechtlová, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III. - Arno Nauman

    Položka č.: 697

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:23

    katalog grafik, 1941, 28 x 20,5 cm, jednotlivé listy signovány, 37/270, připojen dřevoryt Starý mlýn, rytina B. Smetana a lept Na kraji doubravy, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1941, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mán…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:24

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Antikvariát Dlážděná, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Jan Čáka

    Horní města v Československu

    Položka č.: 699

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:25

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, dvanáct heraldických kreseb Jana Čáky, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Různí autoři

    XV Ex libris dřevorytů

    Položka č.: 700

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:26

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Arnošt Bareš

    (1898-?)

    Venkovský tiskař o básníkovi

    Položka č.: 701

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:27

    bibliofilie, 1929, 21 x 13,1 cm, 35/220, Victor Pavie, Angers - Louis Bertrand, Dijon, 13 s., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 702

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:28

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 703

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:29

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusku a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 704

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:30

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 705

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:31

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)