Aukce vybraných děl (174. Aukce)

aukce se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 18 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 100 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava bude probíhat v Aukční síní Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1:
11. 5. 2020 - 15. 5. 2020 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
18. 5. 2020 - 24. 5. 20202 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
25. 5. 2020 - 27. 5. 2020 od 10-18 hod.
28. 5. 2020 od 10 do 15 hodin

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 5. 2020 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 5. 2020

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Torzo (Léda s labutí)

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.322 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    bronz, 1934, v. 36 cm, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20. století. Bronzový odlitek je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtvarného umění, pro uzavřenost vlas…

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.322 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 65 000 CZK

  • .

    Ex societatis S. Ursulae

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (536 €)

    relikviář, 16 x 12 cm, rám, barokní relikviář (přesněji plenář, tj. relikviář ve tvaru desky). Dle autentických nápisových pásků, tzv. autentik, obsahuje vedle ostatků 4 světců, sv. Felixe (Felicisis), sv. Vincenta (Vincentÿ), sv. Benedikta (Benedicti) a sv. Theofila (Theophili), ještě relikvii druž…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (608 €)

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    olej, sololit, 38 x 48 cm, sign. PD Jos. Procházka, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, významný český malíř krajiny, který absolvoval studia na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Nejedlého. Nabízená položka patří ke krásným dokladům jeho citlivě impresivní práce a dokon…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 70 000 CZK

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 1935, 50,5 x 35,5 cm, sign. PD Jos. Procházka 1935, rám, přiložen původní paragon, Olejomalba Podzimní krajina je ukázkou autorovy dovednosti, svižnými tahy štětce zachytit hru světla a stínu odrážející se na vodní hladině. Často objevující se motiv vodní hladiny a zákoutí řek je pravd…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.000 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Podzimní les

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (679 €)

    olej, lepenka, po roce 1925, 43 x 60 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 19.000 CZK (679 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 45 000 CZK

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Letní krajina

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.643 €)

    olej, plátno, 1934, 35 x 49 cm, sign. LD Jambor 1934, rám, přiložen původní paragon, autor vystudoval Akademii výtvarných umění, chvíli žil v Praze a posléze hodně cestoval. Vrátil se na Vysočinu a celou svou prací po zbytek života dokazoval, že ty nejkrásnější krajinné motivy lze najít přímo doma, …

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.643 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 280.000 CZK (10.000 €)

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara.S Claudem Monetem po…

    Aktuální cena: 280.000 CZK (10.000 €)

    Odhadní cena: 380 000 - 450 000 CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zelené břízy

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (1.965 €)

    olej, plátno, 1905, 30,5 x 30,5 cm, sign. LD Al. Kavloda, rám, přiložen původní paragon, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od  ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k  melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho spolužáci. Zachycoval…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (1.965 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Ovocný sad

    Položka č.: 129

    olej, deska, 26 x 37 cm, sign. LD Fr. Kaván, rám, přiložen původní paragon, pozdější dílo významného českého krajináře, který patří k nejznámějším představitelům moderní krajinářské školy. Kaván vystudoval Akademii výtvarných umění u Julia Mařáka, od jehož učení se však brzy odklonil, aby následoval…

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Vesnička na kopci

    Položka č.: 130

    olej, plátno, lepenka, 32 x 32 cm, sign. LD Macoun, rám, ověřeno a konzultováno PhDr. Michaelem Zachařem, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

    Odhadní cena: 30 000 - 34 000 CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    V Podskalí

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    olej, lepenka, 1910, 31 x 33 cm, sign. LD GMacoun 10, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, rám poškozen, Antikvariát Ostrovní, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    Louka

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.036 €)

    olej, lepenka, 1910-1915, 50 x 67 cm, sign. PD Panuška, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, při okraji poškozena lepenka, rám poškozen, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera a J. Mařáka, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.036 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Brno

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (1.786 €)

    olej, plátno, 1900-1905, 29 x 39 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, vzadu potvrzení od Maximiliána Ducheka, přiložen původní paragon, autor byl mimořádně talentovaným žákem profesora J. Mařáka, který jej na pražskou AVU přijal už v 16 letech. Po absolutoriu si Kalvoda založil vlastní krajinářskou speciá…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (1.786 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 90 000 CZK

  • Ludvík Vacátko

    (1873-1956)

    Útok těžké jízdy

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.608 €)

    olej, překližka, 1951, 42,5 x 66,5 cm, sign. PD Vacátko 1951, rám, Ludvík Vacátko byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, v roce 1928 vydal knihu „Malířství zvířat“. Jeho obrazy zachycují nejčastěji koně, zvěř a bitevní scény. I na tomto obraze spatříme autorovo charakteristické tvarosloví a mimořá…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.608 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Valdštejnova smrt

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    mědirytina, 27 x 34 cm, značeno LD v desce M. Merian fecit, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 CZK

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    August Gaul modeluje vydru

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    suchá jehla na ručním papíru, kolem 1921, 33 x 22,8 cm, sign. PD Orlik, Malíř a výborný grafik se narodil v Praze poblíž židovského ghetta do rodiny krejčovského mistra. Když se u něj v ranné dospělosti projevily malířské schopnosti, otec mu dovolil odjet do Mnichova, aby vystudoval výtvarnou akadem…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Zlatá ulička za královským hradem

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    lept, 1911, 16,2 x 17,8 cm, sign. PD T. F. Šimon, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 8 000 CZK

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rekonvalescentka

    Položka č.: 138

    akvatinta, 1919, 14,8 x 13,4 cm, sign. PD T. F. Šimon, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Setkání Rúth s Bózem

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    litografie, 1960, 35 x 26 cm, rám, grafický list od významného světového umělce, který svým snovým pojetím uměleckého světa uchvátil předválečnou Paříž je vhodnou investicí - jde o krásný výjev obsahující všechny důležité rysy Chagallovy tvorby, a navíc jde o autora, jehož cenový horizont na světové…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (286 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Paul Cézanne

    (1839-1906)

    Portrait du Peintre Armand Guillaumin au pendu

    Položka č.: 140

    lept, 1873, 15,8 x 11,8 cm, rám, otisk z původní desky, Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Eros

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (161 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (161 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Interiér (Město při náletu)

    Položka č.: 142

    litografie, 1946, 33,8 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, č. 20/25, provenience: z pozůstalosti autora, vzadu razítko galerie Vltavín, 8.2.-20.3.2005, lehce zvlněný papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Na jevišti 1-3

    Položka č.: 143

    digitální grafika, papír, 2006-2014, 30 x 37 cm, sign. LD Brázda, č. 2/3, Malíř Pavel Brázda už v mládí definoval svůj umělecký směr, který nazval „hominismem“, tedy uměním o lidech a pro lidi. Spolu se svou manželkou, též výtvarnicí, Věrou Novákovou, byli v roce 1949 z politických důvodů vyloučeni …

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Pavel Brázda

    (1926-2017)

    Modrá hlava 1-3

    Položka č.: 144

    digitální grafika, papír, 2006-2014, 30 x 15,5 cm, sign. LD Brázda, autorský tisk

    Tušová krajina s řekou a útesy

    Položka č.: 145

    tuš, papír, 1990, 57 x 36 cm, malá pečeť gong = řemeslník, rám, země původu: Čína, pochází ze sbírky sinologa Josefa Hejzlara, umělecky hodnotná monochromní krajina. Nápis: 1.řádek: 此畫原為四十年前吳順平畫家所收藏, 2.řádek: 但為畫下一無作者簽字, 3.řádek: 甚感遺憾, 4.řádek:一九八九年吳教授又以此贈海君, 5.řádek:吾補題以記也, 6.řádek: 李海. Překlad nad…

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Kang Ning 康寕

    Orel na borovici

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (572 €)

    tuš, barva, papír , 1978, 43 x 34 cm, sign. „Kang Ning xie“ (Namaloval Kang Ning), pečeť vpravo nahoře, za signaturou Kang Ning pomo, pečeť vlevo dole, X shen, rám, země původu: Čína, pochází ze sbírky sinologa Josefa Hejzlara. Kang Ning 康寕 je uznávaný pekingský malíř, původním povoláním inženýr v p…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (572 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Zhenjian 震坚

    Ptáci a banánovník

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (250 €)

    tuš, barva, papír , kolem 1948, 34 x 45,5 cm, sign. Zhenjian 震坚 (osobní dvojslabičné jméno nebo přezdívka), pečeť Zhenjian , rám, země původu: Čína, okruh Šanghajské školy, pečeť Čeng Ťien, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (250 €)

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Voda

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    akryl, plátno, 2017, 55 x 72 cm, sign. zezadu J. Stretti 2017, Jakub Stretti je z umělecké rodiny, kde se um dědí doslova z generace na generaci. Jakub se věnuje moderní malbě a jeho obrazy jsou koncipovány v duchu lyrické abstraktnosti a vycházejí z reálných podnětů s výraznou osobní poetikou a ž…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

    Odhadní cena: 32 000 - 40 000 CZK

  • Václav Stratil

    (1950)

    Položka č.: 149

    olej, plátno, 1978, 70 x 70 cm, sign. PD Huhaba 78, rám, Václav Stratil se řadí mezi významné osobnosti domácí výtvarné scény posledních čtyřiceti let. Jeho tvorba by se dala označit jako existenciální. Stratilův tvůrčí proces je osobitý a expresivní. Obraz Bez Názvu z roku 1978 svým vrstevním pastó…

  • Vladislav Mirvald

    (1921-2003)

    Pod Smolnicí

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (465 €)

    olej, lepenka, 1955, 25 x 31 cm, sign. vzadu VL. Mirvald, rám, nabízené dílo je prací člena významné skupiny Křižovatka, který se stal výrazným představitelem neokonstruktivních tendencí 60. let. Malba spadá do období před vznikem skupiny Křižovatka, kdy autor společně s malířem Zdeňkem Sýkorou vyjí…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 25 000 CZK