Bibliofilská aukce (175.)

Sálová aukce se uskuteční 17. 6. 2020 (položka 1-673) od 18 hodin v Rezidenci Ostrovní č.p. 8
Předaukční výstava se bude konat od 1. 6. do 16. 6. 2020 od 10-12, 13-18 hodin.
Bibliofilie | 1 – 129
Obálky Folk and Fairy Tales (Vojtěch Kubašta) | 130 - 151
Vojtěch Kubašta | 152 - 160
Edice Pupilla (Panenka) | 161 - 198
podpisy a dedikace | 199 - 250
Sbírka podpisů p. Daňka | 251 - 295
Staré tisky | 296 - 345
Architektura a užité umění | 346 - 349
Historický místopis | 350 - 359
Mapy | 360 - 376
Nacistická propaganda | 377 - 429
Avangarda a obálky | 430 - 440
Samizdat, exil | 441 - 455
Rarity | 456 - 486
Dětská a dobrodružná literatura | 487 - 499
Foto | 500 - 520
Rarity/fotky/Sitenský | 521 - 579
Asiatika | 580 - 600
Emmerich Hruška | 601 - 643
Karel Vik | 644 - 652
Stará grafika | 653 - 673

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    Flying Breakfast or the Contents of a Nightcoach

    Položka č.: 661

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Ukončení prvního podání: 17. 06. 2020 15:00

    kolorovaný lept, 1792, 19,3 x 31,7 cm, značeno PD P. T. N.; LD GLS, zezadu razítko Rudolf Trnečka; hodinář; Brno - Josefská 1, papír zahnědlý, při okrajích několik natržení cca 5 mm, která nezasahují do tisku, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Gustav Wilhelm Kraus

    (1804-1852)

    K. Landgericht Starnberg /K. Landgericht Tölz

    Položka č.: 662

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    2 x ručně kolorovaná litografie, 27,5 x 45 / 26,5 x 45,3 cm, při okrajích mimo tisk, lehce zažloutlý papír, na okrajích místy otřepen, dvě staré ručně kolorované velkoformátové litografie od autora, který se ve své tvorbě zaměřoval zejména na výjevy z oblasti Bavorska, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Sigmund Ferdinand von Perger

    (1778-1841)

    Konvolut - Arabští koně

    Položka č.: 663

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    5 x ručněkolorovaná mědirytina, 25,6 x 36,3 cm, sign. PD Nach der Original Zeichnung des Hr. C. J. Rich zu Bagdad, gest. von S. v Perger, podle předloh Claudia Jamese Riche (1787-1821) amerického obchodního agenta a cestovatele, provedl S. von Perger kolem roku 1815, mírně zažloutlý papír, na okrají…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Franz Hogenberg

    (1535-1590)

    Císařský palác v Praze

    Položka č.: 664

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (393 €)

    kolorovaná rytina, 1594, 14,1 x 48 cm, rám, NU nápis: Palatium Imperatorum Pragae Quod Vulgo Ratzin Appellatur. Pohled na Prahu, rytina z 5 dílu Braun & Hogenbergova Civitas Orbis Terrarum, zažloulý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 11.000 CZK (393 €)

    Perlová ulice

    Položka č.: 665

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (197 €)

    kolorovaná mědirytina, 27 x 39,2 cm, při okrajích zašpiněný a PD v rohu 2 x natržený papír, , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (197 €)

  • Arnoldus Montanus

    (1625-1683)

    Město Osaka - Japonsko

    Položka č.: 666

    mědirytina, 1669, 26 x 69,5 cm, rám, na tomto listu vidíme japonské město Osaka zobrazené z pohledu od moře, v popředí zaujmou rybářské čluny a ve druhém plánu potom četné chrámy a pagody, v horních rozích je uvedena podrobná legenda, poprvé publikováno v „Gedenkwaerdige gesantschappen der Oost-Indi…

  • Antonín Mánes

    (1724-1843)

    Stromek v návěstí

    Položka č.: 667

    lept, 1829, 23,2 x 20 cm, značeno v desce Ant. Mánes 1829, textilní pasparta, vzadu popsáno: Stromek v návěstí lept 1829, Graf. sb. nár. galerie v Praze R11489, cat. č. 566 Eva Raithartová, Ant. Mánes, mírně zažloutlý papír s hnědými skvrnkami, antiqari.at Radhošťská

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    St. Goar

    Položka č.: 668

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    mědirytina, 1654, 12 x 32,1 cm, značeno v desce PD W. Hollar delineavit, papírová pasparta, uprostřed přeloženo, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Johann Elias Ridinger

    (1698-1767)

    Türkisch Keyserliches Hand Pferd

    Položka č.: 669

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    mědirytina, 1681, 24 x 32,2 cm, značeno v desce LD J. El. Ridinger pinx. et del., PD Martin Elias Ridinger filio meo eri incis., zažloutlý a při okraji černající papír, poškozeno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • René Michault

    Cadran horizontal

    Položka č.: 670

    lept, 40,5 x 30,5 cm, značeno PD v desce R. Michault, při levém okraji oříznutý papír, na papíře patrné přehyby, antiqari.at Radhošťská

  • Thomas Sutherland

    (1785-1820)

    Breaking cover

    Položka č.: 671

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    lept, akvatinta, 8,2 x 36,5 cm, značeno PD T. Sutherland sculp., LD Alken pinx., rám, nepatrně zažloutlý papír, mírně zvlněný, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Thomas Sutherland

    (1785-1820)

    Meeting at cover

    Položka č.: 672

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    lept, akvatinta, 8,2 x 36,6 cm, značeno PD T. Sutherland sculp., LD Alken pinx., rám, nepatrně zažloutlý papír, mírně zvlněný, DU mimo tisk skvrna od vody, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Mladá dáma s kloboukem v perleťovém hávu

    Položka č.: 673

    stará grafika, lept, 13,5 x 9, dole přípis HHolbein inv: Whollar fec: A.A. Bierling excud: 1647, ze série portrétů vytvořených podle starších Holbeinových maleb pro sbírku lorda Arundela, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní