Bibliofilská aukce (175.)

Sálová aukce se uskuteční 17. 6. 2020 (položka 1-673) od 18 hodin v Rezidenci Ostrovní č.p. 8
Předaukční výstava se bude konat od 1. 6. do 16. 6. 2020 od 10-12, 13-18 hodin.
Bibliofilie | 1 – 129
Obálky Folk and Fairy Tales (Vojtěch Kubašta) | 130 - 151
Vojtěch Kubašta | 152 - 160
Edice Pupilla (Panenka) | 161 - 198
podpisy a dedikace | 199 - 250
Sbírka podpisů p. Daňka | 251 - 295
Staré tisky | 296 - 345
Architektura a užité umění | 346 - 349
Historický místopis | 350 - 359
Mapy | 360 - 376
Nacistická propaganda | 377 - 429
Avangarda a obálky | 430 - 440
Samizdat, exil | 441 - 455
Rarity | 456 - 486
Dětská a dobrodružná literatura | 487 - 499
Foto | 500 - 520
Rarity/fotky/Sitenský | 521 - 579
Asiatika | 580 - 600
Emmerich Hruška | 601 - 643
Karel Vik | 644 - 652
Stará grafika | 653 - 673

  • Jan Konůpek

    Octavo Uzanne: Strašidla v knihách. Povídky pro bibliofily

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Ukončení prvního podání: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, frontispis, 6 ilustrací, viněta v titulu a na obálce J. Konůpek, vybral a přeložil M. Novotný,m 26. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal J. Plicka, Praha 1933, ex. 52/75, papír Pannekoek, 70s., polokož. vazba se zlac. ořízkou, ob. vevázána, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • Lev Haas

    (1901-1983)

    12 původních litografií z německých koncentračních táborů

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    bibliofilie, 11 litografií , 1 list chybí, kreslil Lev Haas, úvod Fr. Halas, komentář k grafickým listům M. Vacík, vydal Svaz osvobozených politických vězňů a potůstalých, Praha 1947, papír pokrčený, při krajích poškozený a zašlý, jeden list oříznutý,obálka chybí , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Frans Masereel

    (1889-1972)

    Mein Stundenbuch. 165 Holzschnitte von Frans Masereel

    Položka č.: 33

    bibliofilie, 165 dřevorytů F. Masereel, předmluva Thomas Mann, vydal Kurt Wolff Verlag, München 1927, polopl. vazba, 38s. + obr. přílohy, skvrnky na vazbě , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

  • Josef Štolovský

    (1879-1936)

    Květiny

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    bibliofilie, 8 barevných, signovaných litografií J.V. Štolovského, volné listy v papírovém přebalu, zašpiněný přebal, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Carla von Marra na Akedemii v Mnichově, poté R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 36

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 38

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Šnobr: Růže a smrt

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    bibliofilie, dřevoryt a úprava J. Trnka, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, sv. 6, listy svázané nití v obálce, 29s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Heinrich Bruppacher

    (1930-2010)

    René Peter: Vierzehn Gedichte

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (172 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (172 €)

  • Herbert Achternbusch

    Sechs radierungen

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 4.600 CZK (165 €)

    bibliofilie, 6 původních leptů a podpis s věnováním na patitulu  a podpis v tiráži H. Achternbusch, vyd. Eremiten Presse, 1964, ex. 105/110, brož s obálkou, okraje obálky opotřebené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.600 CZK (165 €)

  • Ludmila Jiřincová

    William Shakespeare: Sedm sonetů

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (322 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Handley Cross; or Mr. Jorrocks’s Hunt

    Položka č.: 43

    bibliofilie, 17x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1854, clpl. vazba, 550s., přední a zadní desky původní (přední desky se zlacením), hřbet nový, okraje listů a ořízky ušpiněné, desky zašlé a v rozích otřepené, na několika listech nepatrná z…

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Facey Romford’s Hounds

    Položka č.: 44

    bibliofilie, 24x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1865, clpl. převazba, 391s., zahnědlé ořízky, nový hřbet, desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Vladimír Gebauer

    J.A. Rimbaud: Dopisy vidoucího

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (68 €)

    bibliofilie, ručně kolorované ilustrace a podpis s věnováním básníku Josefu Hrubému na patitulu V. Gebauer, vyd. Gallery, Praha, 2000, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU

    Aktuální cena: 1.900 CZK (68 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Sponge´s Sporting Tour

    Položka č.: 46

    bibliofilie, 13x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1860, brož, 408s., flíčky na listech, jinak pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Fr. Hrubín: S orly a se skřivany

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    bibliofilie, 3x suchá jehla a podpis v tiráži Fr. Tichý, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1943, ex. 298/300 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Prokop Toman - Nový slovník československých výtvarných umělců

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    kniha, 27 x 19 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský ve frontispise, vyd. Rudolf Ryšavý, Praha, 1936, pův. polokožená vazba, 792s., desky opotřebené obzvlášť na hřbetu knihy jinak velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, j…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Různí autoři

    Položka č.: 49

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 50

    bibliofilie, il. V. Špála, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, 1000 výtisků, pův. brož, 171s., několik uvolněných archů, na zadní straně obálky a posledních třech listech patrná stopa od polití, okraje obálky otřepené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v…

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    Položka č.: 51

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    V. Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 52

    bibliofilie, 3x bar. kombin. techn. J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, 250 výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Franci…

  • Vladimír Novák

    Různé

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie V. Novák, vyšlo nákladem autora, Praha, 1982, edice postav, ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    Položka č.: 54

    bibliofilie, 11x faksimile dřevořezu P. Gauguina, vyd. Klub přátel výtv. umění, Praha, 1982, volné listy v obálce, ob. při okrajích poškozena, antiqari.at Radhošťská

  • Max Švabinský

    Moderní čeští básníci

    Položka č.: 55

    bibliofilie, 10x litografie a podpis na tit. listě M. Švabinský, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1960, volné listy v ob., okraje ob. mírně otřepené, antiqari.at Radhošťská

  • Olga Vychodilová

    J. Seifert: Píseň o Viktorce

    Položka č.: 56

    bibliofilie, 8x sign. lept a ed. značka O. Vychodilová, ed. ÉRA, Z díla Jaroslava Seiferta svazek 41, Pardubice, 1968, tisk leptů P. a M. Dřímalovi, volné listy, ruční papír, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Malé radosti

    Položka č.: 57

    kniha s podpisem, podpis s věnováním J. Hrubému L. Kundera, vyd. Zlevněné zboží, ex. 9/200, pův. brož, 125s., na hřbetu poškozená obálka, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Óndra Łysohorsky

    (1905-1989)

    Spiwajuco piaść

    Položka č.: 58

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Družstevní práce, Praha, 1934, ex. 46/50 na ručním papíře, ob. a úpr. Fr. Muzika, volné listy s ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Penelopa

    Položka č.: 59

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu T.F. Šimon, vyd. F. Topič, Praha, 1931, ex. 234/250 na Van Gelderu, pův. brož s ob., 39s., velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Eugen Nevan

    (1914-1967)

    G. Chenneviére: Maličko hudby vzdálené

    Položka č.: 60

    bibliofilie, 2x sign. lept a úprava E. Nevan, vyd. Kruh krásné literatury, Praha, 1948, nečísl. ex., celkem 350 výtisků na losínu, přel. V. Holan, brož, 26s., obálka v okrajích mírně zažloutlá, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák W. Nowaka, člen SVU Mánes, SČUG Hollar