Bibliofilská aukce (175.)

Sálová aukce se uskuteční 17. 6. 2020 (položka 1-673) od 18 hodin v Rezidenci Ostrovní č.p. 8
Předaukční výstava se bude konat od 1. 6. do 16. 6. 2020 od 10-12, 13-18 hodin.
Bibliofilie | 1 – 129
Obálky Folk and Fairy Tales (Vojtěch Kubašta) | 130 - 151
Vojtěch Kubašta | 152 - 160
Edice Pupilla (Panenka) | 161 - 198
podpisy a dedikace | 199 - 250
Sbírka podpisů p. Daňka | 251 - 295
Staré tisky | 296 - 345
Architektura a užité umění | 346 - 349
Historický místopis | 350 - 359
Mapy | 360 - 376
Nacistická propaganda | 377 - 429
Avangarda a obálky | 430 - 440
Samizdat, exil | 441 - 455
Rarity | 456 - 486
Dětská a dobrodružná literatura | 487 - 499
Foto | 500 - 520
Rarity/fotky/Sitenský | 521 - 579
Asiatika | 580 - 600
Emmerich Hruška | 601 - 643
Karel Vik | 644 - 652
Stará grafika | 653 - 673

  • Pavel Hlavatý

    Bafíci a Cézarové, The Hound of the Baskervilles

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    Ukončení prvního podání: 17. 06. 2020 15:00

    11x lept, 1982, 26,5 x 15,5 cm, vše sign. PD Pavel Hlavatý, 86/100, rorměry leptů cca 15,5 x 9, volné listy v papírovém přebalu, mírně zašpiněný a pokrčený přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kořínka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Archilochos: Písně ostrovů bídy

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    bibliofilie se čtyřmi originálními litografiemi, 1942, 20,6 x 12,5 cm, 259/300, parafráze Jaroslava Pokorného, v 300 číslovaných výtiscích na ručním papíře tiskla Politika, na zadní straně přebalu dvě vodní skvrny, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, S…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 3.750 CZK (134 €)

    Aktuální cena: 3.750 CZK (134 €)

  • Walter Klemm

    (1883-1957)

    Der Ackermann aus Böhmen

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    bibliofilie, 29 x 20,5 cm, 2x sign. dřevoryt Walter Klemm, text A. Bernt, úprava Otto Kletzl, vyd. Druckerei Gebrüder Stiepel, Reichenberg, 1925, ex. 178/200, pův. clpl. vazba, 91s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Vladimír Komárek

    Ludvík Kundera - Řeč na Hané

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, vyd. Kostelec na Hané, 1991, podpis L. Kundera v tech. tiráži, 200 výtisků, volné listy v obálce, 10s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Ámos Komenský

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Blahoslav

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    bibliofilie, 33,5 x 23,5 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1971, ex: 13/200, 2x volný dvojlist v clpl. deskách velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Cyril Bouda

    J. Seifert - Píseň o Viktorce

    Položka č.: 100

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • František Ketzek

    (1906-1978)

    Rudyard Kipling - Když…

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 1x lept, kresby, linoryty F. Ketzek, vyd. A. Chvála, Praha, 1935, vydáno k 85. narozeninám T. G. Masaryka, ex. 51/85, podpis A. Ketzek v tiráži, kožená vazba, vazba prohnuta jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. H. Brunnera a J. Bendy na VŠUP v Praze, člen s…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Písně o čtyřech posledních věcech člověka

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    volné listy, 21,5 x 17 cm, 14x dřevoryt J. Váchal, vyd. V. Pour, Praha, 1944, volné archy v pův. obálce, 38s., obálka lehce opotřebená, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    In memoriam

    Položka č.: 103

    bibliofilie, 25 x 32 cm, 1x sign. dřevoryt F. Bílek, píseň Jaroslava Svobody s průvodem klavíru na slova Petra Bezruče, soukromý tisk, 1931, podpis P. Bezruč, podpis J. Svoboda v tiráži, ex. 13/100, šitá brož v papírové obálce, 6s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Václav Krška - Chlapec a kozlonoh

    Položka č.: 104

    bibliofilie, 20 x 14 cm, 3x lept P. Dilinger, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1929, podpisy autorů v tiráži, ex. 169/300, pův. brož s obákou, 55s., pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČ…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Nové Město na Moravě v linoleorytech Jiřího Šebka

    Položka č.: 105

    volné listy, 34 x 24,5 cm, 12x linoleoryt J. Šebek, vyd. Krajské nakladatelství v Havlíčkově Brodě, 1960, slepá pap. obálka, obálka lehce zašpiněna, natržena na hřbetu, uvnitř pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák F. Hlavici, F. Doubravy a V. Makovského na VUT v Brně, člen Výtvarného studia čs. armá…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Matěj Tanner - Hora Olivetská

    Položka č.: 106

    bibliofilie, 33 x 26 cm, 20x dřevoryt F. Duša, vyd. Adolf Perout, M. Ostrava, 1939, podpis F. Duša v tiráži, ex. 31/200, volná vazba v pův. obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké tvorby na Moravě, SČUG Hollar, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Umě…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Volné směry Janu Nerudovi

    Položka č.: 107

    grafika, 30 x 23 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský, příloha Volných směrů, r. 1911, sešit. vazba, 5s. a přílohy, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a uměn…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    K. H. Mácha - Máj

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    kniha, 25 x 18 cm, 4x ofset Toyen, vyd. Družstevní práce, Praze 1936, clpl. převazba, 70s., zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení Phases, skupiny surrealistů A. Bretona ve Francii a zakládající členka …

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Josef Olexa

    (1901-1983)

    P. Křička: O Horácku a Horácích

    Položka č.: 109

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Kalendář

    Položka č.: 110

    bibliofilie, podpis na patitulu, ilustrace, obálka a úprava A. Hoffmeister, přednostní výtisk na holandském papíře, 255. sv. edice Aventinum, tisk Fr. Obzina, vydal Otakar Štorch-Marien, Praha 1930, 150s., původní brož., nerozřezáno, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, by…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Mladý Švabinský

    Položka č.: 111

    bibliofilie, sign. litografie „Mladý Švabinský v květné zahradě“ ve frontispisu, úprava Fr. Přikryl, vydalo krajské nakladatelství Gottwaldov 1958, 61s. + 52 obr. příloh, pl. vazba s ob. , stav velmi dobrý, ob. při krajích drobně poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E.…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Jos. Chaloupka: Hlas a mlčení

    Položka č.: 112

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Jitro

    Položka č.: 113

    bibliofilie, český překlad Máchovy německé poezie doplněný o původní něm. text, přel., doslov sepsala a tamtéž podepsala Zdeňka Bergrová, ilustrace a úprava V. Bergr, vydala Správa NKP Vyšehrad, Praha 1979, 18s., sešit v orig. přebalu s kapsou., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 114

    bibliofilie, 3 x mědiryt (sign. frontispis, v titulu a příloha), tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s nakl. Československý spisovatel, Praha 1955, ex. 20/300, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 115

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Č. Berka: František Jiroudek

    Položka č.: 116

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Švabinský a česká kniha

    Položka č.: 117

    bibliofilie, lept „Stařenka Pavlína“ M. Švabinského ve frontispisu, text přednášky k 100letému výročí umělcova narození a podpis v tiráži L. Páleníček, ed. Kladenský lis, úprava, sazba a tisk Jos. Cipra, Kladno 1975, volné listy v deskách, 24s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní,…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    R. M. Rilke: Antické báje

    Položka č.: 118

    bibliofilie, dvě básně R. M. Rilkeho ze sbírky Neue gedichte , překlad a podpis v tiráži O.F. Babler, výzdoba V. Mašek, úprava R. Hála, tisk vydali účastníci IX. Sjezdu Moravských knihomilů, Valašské Meziříčí 1937, kartonová vazba, ex. 128, 14s., papír Holland Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvar…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 119

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    Masaryks Path and Legacy

    Položka č.: 120

    bibliofilie, portrét TGM dřevorytem, obálka a výzdoba K. Svolinský, řeč Dr. E. Beneše nad rakví Presidenta osvoboditele, angl. verze, typografie O. Menhart, vydal Orbis, Praha 1937, orig. brož, 34s., papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)