Biblofilská aukce (179. aukce) - online část

část bibliofilské aukce, která bude probíhat pouze online. Položky budou ukončovány dle data a času, které jsou u nich uvedeny.

SEZNAM AUTORŮ

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Píseň o chrámu

    Položka č.: 874

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:00

    5x litografie, 38 x 28 cm, značeno v desce, původně 6 litografií tiskl Fr. Tocl, jedna chybí, drobné skvrny na přebalu, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Barry: Děd

    Položka č.: 875

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:01

    bibliofilie s dřevoryty Michaela Floriana, 1940, 20,6 x 13,2 cm, 283/500, Stará Říše na Moravě 1940, mírně zašpiněný přebal

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Marie Marešová

    (1924-2000)

    V. Říha: Růženec

    Položka č.: 876

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:02

    bibliofilie, 1934, 19,2 x 13,6 cm, s kresbami M. Marešové podle úpravy A. B. Kohouta, vydalo nakladatelství Sfinx B. Jandy, Praha 1934

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Bezručovské motivy

    Položka č.: 877

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:03

    12x linoryt, 1985, 19 x 12,9 až 11,5 x 8 cm, 10x signováno, Album opavských výtvarníků na bezručovské motivy. F. Černý, S. Havlík, D. Hrudníková, L. Kačírková, M. Kačírek, L. Marková, M. Mrázková, H. Nováková, J. Škarohlídová, Z. Tázlarová, M. Teršová, D. Urbaník, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Polní práce, Spánek, Polední odpočínek, Pradleny

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:04

    3x litografie, 1x linoryt, 1935, 26,6 x 39; 25,4 x 36,4 cm, Umělecká beseda svým členům na rok 1935, 4 grafiky: V. Sedláček, B. Vaníček, O. Kerhart, A. Moravec, text F. Skácelík, natržený přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    Položka č.: 879

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:05

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Španiela na AVU v Praze, členka skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Matoušek

    (1890-1977)

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:06

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Praze, grafický kurz u prof. F. Koblihy, zakladatel a…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Minář

    (1901-1973)

    Starohanácké písně

    Položka č.: 881

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:07

    bibliofilie, 1929, 6,2 x 3,6 - 17,9 x 11,8 cm, sign. LD Karel Minář, Starohanácké písně Jana Kužníka z Muzy moravské vydané 1813 Tomáše Fryčajem se třemi dřevoryty Karla Mináře (z toho jeden na obálce), Kroměříž 1929, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského,…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    Položka č.: 882

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:08

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    Položka č.: 883

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:09

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Antikvariát Dlážděná, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 884

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:10

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 885

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:11

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 886

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:12

    kniha, 20 x 13,5 cm, knihovna Literárního kroužku sv. III., Chicago, Literární kroužek, 1911, vazba původní, brožovaná, 111 stran, restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 887

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:13

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolk…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 888

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:14

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 889

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:15

    bibliofilie, 1936, 23 x 17 cm, ilustrace Bouda Cyril, barevné litografie, Spolek českých bibliofilů, Praha, volně šité listy v obálce, 25 stran, zašpiněná ořízka i několik stránek, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 890

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:16

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    Položka č.: 891

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:17

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x sign. akvatitnta J. Stretti-Zamponi, vyd. K. reichel, Praha, 1928, podpis J. Rokyty na titl. straně, ex. 72/180, pův. pergamenová vazba, 73s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 892

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:18

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 893

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:19

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 894

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:20

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 154/200, šitá brož. s přebalem , lehce povolná šitá vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čes…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 895

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:21

    bibliofilie, 20 x 15 cm, 1x čísl. sign. lept, vyd. arch. Fr. Tichý jako soukromý tisk, Hradec Králové, 1929, podpis I. Herrmann, ex. 55/100, šitá vazba v ob., 20s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 896

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:22

    volné listy, 30 x 20 cm, 1x sign. Litografie J. Bauch, vyd. Praha, 1976, ruční papír z V. Losin, ex. ?/30, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    Položka č.: 897

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:23

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 4x litografie F. Kaláb, vyd. jako soukromý tisk r. 1935, Břeclav, volné dvojlisty v obálce, 59s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a O.Nejedlého, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánes a KVU Aleš

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Maxmilian Švabinský

    (1873-1962)

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    Položka č.: 898

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:24

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x suchá jehla tištěná z orig. desky M. Švabinský, vydal Kladenský lis, 1979, podpis L. Páleníček, složky volně vložené do obálky, 12s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dr. Edvard Beneš - Soudobá Francie

    Položka č.: 899

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:25

    bibliofilie, 25 x 19,5 cm, 1x dřevoryt K. Svolinský, soukromý tisk, Přerov, 1937, volné složky v papírové obálce, 51s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Sedmero básní Antonína Trýba

    Položka č.: 900

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:26

    bibliofilie, 27,5 x 20 cm, dřevoryty P. Dillinger, Hollar, Praha, 1937, 4x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Ámos Komenský

    Položka č.: 901

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:27

    bibliofilie, 33 x 23 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1970, ex:172/200, 2x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Blahoslav

    Položka č.: 902

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:28

    bibliofilie, 33,5 x 23,5 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1971, ex: 13/200, 2x volný dvojlist v clpl. deskách velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    Položka č.: 903

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 08:29

    volné listy, 20 x 13 cm, 7x dřevoryt J. Váchal, vyd. Václav Pour, Praha, 1945, přel. T. Vodička, volné listy v pap. obálce, 123s., obálka opotřebena, na spodní části hřbetu natřena, stránky ve velmi dobrém stavu, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spolu…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook