Vánoční aukce (180. aukce)

první podaní k sálové aukci, která se uskuteční 10. 12. 2020 od 18 hodin. Dražená díla je možné si prohlédnout od 2. 12. 2020 po předchozí domluvě na tel. číslo 224 939 349 nebo emailu info@galerie-vltavin.cz

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Z Jupiterovy hlavy se rodí PhDr. Minerva

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Ukončení prvního podání: 10. 12. 2020 15:00

    kombinovaná technika (tuš, tužka a akvarel), papír, 1926, 40,5 x 29,5 cm, sign. PD Dr. Desiderius 1926, rám, kresba Hugo Boettingera, který pro svou kreslířskou a karikaturistickou tvorbu používal pseudonym dr. Desiderius, z cyklu Revue Antika, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žák E. L…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • August Brömse

    (1873-1925)

    Mnich

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, papír, 22 x 15 cm, rám, vzadu štítek: Aus dem Nachlasse Aug. Brömse, katalog Nr. 1520, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Preisler

    (1872-1918)

    Hlava ženy

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    uhel, papír, 54 x 40 cm, při okraji drobná dírka na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jan Konůpek

    Milotická krajina

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    tuš, akvarel, papír, 1932, 28 x 41,5 cm, sign. LD KPK 32, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Zimní Praha

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    lept, akvatinta, 38 x 52,5 cm, sign. PD V. Radimský, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • František Jakub

    (1875-1940)

    Na louce u lesa

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.360 €)

    olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá paleta barev a jistý…

    Aktuální cena: 59.000 CZK (2.360 €)

  • Paul Robert

    (1851-1923)

    Plavení koní

    Položka č.: 33

    olej, plátno, 57 x 91 cm, sign. PD Paul Robert, rám, rám poškozen, protržené plátno v pravém horním rohu

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Pohled do krajiny

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    olej, plátno, 1913, 58 x 65 cm, sign. LD O. Bubeníček 13, rám, vzadu věnování Ota Bubeníček - Pohled do krajiny - Věnuje Jaroslavu Hrubému roku 1913, malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudol…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, karton, 34 x 37 cm, sign. PD Al. Kalvoda, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, odborně čištěno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, cca 1930, 35 x 45 cm, sign. LD Al. Kalvoda, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Alois Kalvoda byl absolventem Mařákovy krajinářské školy, ale už jako student se značně odlišoval od  ostatních spolužáků. Nepřikláněl se k melancholickému pojetí zasněné krajiny jako jeho…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Josef Písecký

    (1878-1954)

    Stodola mezi břízami

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, karton, 1915, 52,3 x 66,7 cm, sign. PD J. Pisecký 1915, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studoval na Quastově soukromé škole v Písku

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    olej, karton, 27,5 x 31,5 cm, sign. PD Radimský, rám, přiložen posudek PhDr. Michaela Zachaře

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Cína František Jelínek

    (1882-1961)

    Zimní krajina s vesnicí

    Položka č.: 39

    olej, plátno, 50 x 66 cm, sign. PD Cína Jelínek, rám, na rámu poškození, žák prof. R. Ottenfelda a V. Hynaise, člen JUV

  • Josef Soukup

    (1890-1970)

    Palouk (Kokořínsko)

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    olej, karton, 23,5 x 33,2 cm, sign. LD Jos. Soukup, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, K. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Myslbek

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jaroslav Procházka

    (1866-1949)

    Pohled od Sovových mlýnů

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 10.800 CZK (432 €)

    olej, karton, 39,5 x 32,5 cm, sign. PD Jaroslav Procházka, rám, na rámu drobná poškození

    Aktuální cena: 10.800 CZK (432 €)

  • Bohdan Obrovský

    (1925-2002)

    Zmizelé náměstí

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej, plátno, 1981, 82,5 x 96 cm, sign. PD B. Obrovský 81, rám, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Václav Koutský

    (1907-1980)

    Kosatce

    Položka č.: 43

    olej, plátno, 1963, 63 x 53 cm, sign. LD V. Koutský 63, rám, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Jablka na talíři

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    olej, karton, 1935, 23 x 37 (25 x 41) cm, sign. PD L Kuba 1935, zlacený rám, Český folklorista, spisovatel a malíř Ludvík Kuba nejprve studoval varhanickou školu a později učitelský ústav v Kutné Hoře, kde začal se svými prvními skicami a malbami zákoutí starého města. U Karla Liebschera si doplnil …

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Jaroslav Ronek

    (1892-1962)

    Lokomotiva

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    olej, karton, 50 x 65 cm, sign. PD Ronek, rám, Jaroslav Ronek (22. května, 1892 Praha-Vršovice – 1962) byl český malíř lokomotiv, nádraží, průmyslových objektů, ilustroval časopis Moře a plavba. Studoval soukromě u profesora Reisnera a prof. Jana Preislera v Praze. Nejčastějším námětem jeho obrazů b…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • František Říha

    (1910-1985)

    Nábřeží se schody

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, sololit, 40 x 116 cm, sign. PD František Říha, rám, Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof.  Boudy, Lidického a  Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v  roce 1960 a  mezi jejíž členy patří j…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Tání

    Položka č.: 47

    koláž, papír, 1966, 31,5 x 23,5 cm, vzadu přípis Milé přítelkyni k Vánocům, co byly, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslí…

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Oživení paláce I.

    Položka č.: 48

    koláž, papír, 1948, 15 x 21 cm, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překladatel, diplomat, v…

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Položka č.: 49

    koláž, papír, 42 x 30 cm, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překladatel, diplomat, vysokoš…

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Přenosná žena je ukládána na lůžko (Večerní toaleta)

    Položka č.: 50

    koláž, papír, 1949, 35 x 25 cm, Adolf Hoffmeister, muž mnoha talentů a jedna z nejvýraznějších osobností české meziválečné avantgardy, sice vystudoval práva, ovšem dnes je znám spíše jako spisovatel, publicista, dramatik, ilustrátor, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překladatel, diplomat, v…

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Sádrový portrét mé hlavy

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    olej, lepenka, 1940, 21 x 39,5 cm, sign. LD F. Hudeček 40, rám, vzadu popsáno autorem - Sádrový portrét mé hlavy (od Jaroslava Smrže - v majetku Jihočeské galerie na Hluboké na mosazné míse, vytvořené podle mého návrhu sochařem Jaroslavem Dittrichem. Ach,ty moje gypsová hlavo! Raritní ukázka tvorb…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Hlava ženy

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, papír, 1945, 19 x 14,5 cm, monogr. LD FH 25.I. 45, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Hlava muže

    Položka č.: 53

    tuš, papír, 1947, 16 x 10 cm, sign. PD Hudeček 47, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Portrét ženy

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    tužka, papír, 1966, 20,4 x 14,5 cm, sign. PN Ladislav Zívr, Ladislav Zívr zcela bezpochyby patří k nejdůležitějším představitelům českého moderního umění. Jako sochař se snažil využít všech podnětů, se kterými přišla evropská avantgarda – od kubismu přes surrealismus, civilismus až po imaginativní a…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 3.600 CZK (144 €)

    tuš, akvarel, běloba, papír, 1985, 55 x 40 cm, sign. PD Smetana, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 3.600 CZK (144 €)

  • Bohumír Matal

    (1922-1988)

    Panna Marie

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kombinovaná technika, tužka, pastelka, papír, 21,5 x 14,5 cm, sign. PD Matal, mírně pokrčený papír, levý horní roh utržený, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SVU Aleš v Brně a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a dalších

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)